O mně

Jmenuji se Tereza a tohle je můj blog.

A kromě psaní také ráda fotím, kreslím, cestuji a rýpu do věcí, které jsou všem ukradené.
Přátelé o mně říkají, že nikdy nepotkali sarkastičtější osobu. Je v pořádku, že z toho mám radost a beru to za jeden z mých největších životních úspěchů?

Nechci, aby tento ,,o mně" článek vypadal jako takový ten pořad Chcete mě, kde vždy vychvalují psa a říkají, jak je úžasný. Takže vám nebudu vykládat, jak jsem společenská, mám ráda děti a umím sama chodit na záchod. Jen by bylo možná dobré říci, že mám až moc černý smysl pro humor, nejím cibuli a miluji Club Mate. To byste asi vědět měli.

Jo a taky by bylo asi vhodné zmínit, že jsem blázen do Berlína. Protože tam mají Club Maté, spoustu umění a obchod s Ritter sport čokoládami. Boží. A taky mám ráda Beskydy a Jižní Čechy.


Trochu vážně:

Nebudu jen plácat blbosti, možná by to chtělo i něco seriózního a podstatného. Tak třeba vám na mě prásknu, že jsem antitalent na sporty. Občas jezdím na bruslích nebo na kole, protože u toho mě, narozdíl od týmových sportů, skoro nikdo nevidí. A taky mám ráda badminton. Bohužel moje okolí ho se mnou nevydrží hrát déle, než-li deset minut ročně, takže si moc nezapinkám.
Ale zas umím vařit. Aspoň něco. Na talíř vám vyšvihnu domácí svíčkovou a ještě vám k tomu přihodím pocukrovanou bublaninu s třešněmi. A to chceš.
Mám sbírku starých foťáku, od těch starých harmonik, přes Zenity po Polaroidy. Už jich je přes padesát. A pak hodně příslušenství. Věci na vyvolávání fotek, diapozitivy, blesky, stativy. Je to ujetý, že?

Co ještě umim:

Protože když se nepochválíte, nikdo jiný to za vás neudělá. Umím rozčilovat učitele svými zvídavými dotazy. Umím řídit auto z roku 1926 a je to vážně hustý. A mezi jednu ze svých největších superschopností řadím například neustále mluvení dokola o jedné a té samé věci. A tak můžete s železnou pravidelností desetkrát denně slyšet, že už se moc těším do Berlína (ač se do něj ani nechystám, ale preventivně se tam těším), nebo že mám chuť na lasagne. A taky se mi letos poprvé podařilo narýsovat šestiúhelník. Vopravdickej šestiúhelník.


A taky:

Jsem narozena ve znamení lva a pokud si přečtete charakteristiku tohoto znamení irgendwo na internetu, najdete moji přesnou charakteristiku. Taky jsem extrovert, sangvinik, patřím mezi ty lidi, kteří si připraví prezentaci během půl hodiny, ani neví, co budou říkat a když pak přijde čas na samotný výstup, zvládají to levou zadní, zatímco ostatní se plácají v papírech s připravenou řečí a nakonec to pokazí, protože jsou nervózní. Takže pokud patříte mezi lidi, kteří se v těch papírech plácají, asi mě teď nenávidíte.

Úspěchy a milníky:


2017
 • červen - září au-pair na Islandu
 • začátek studia na Masarykově univerzitě - Mediální studia a žurnalistika / Politologie
2016

 • 1. místo v soutěži školní film ro(c)ku GYMNP
 • Jedna z pěti nejlepších sérií fotografií v projektu Bělohradský zámek očima fotografů a výstava fotografií
 • Rozhovor se mnou na blogu Lifewithnaty Interview s blogerkou Terkou
 • 1. místo v kraji  v soutěži Školní časopis roku s naším časopisem BOOM
 • 1. (nesamostatná) výstava fotografií v zámku Lázně Bělohrad (foto ZDE)
 • Školení o marketingu, public speaking a komunikaci
 • 1. výstava fotografií krajinek (Jak se plní sen)

2015

 • 2,-4. místo v celostátní soutěži o nejlepší esej vypsanou fakultou filozofie v Pardubicích
 • 1. článek v Bělohradských listech
 • 1. místo v kraji a 9. místo v republice v soutěži Školní časopis roku s naším časopisem BOOM


2014

 • 1. místo v soutěži školní film ro(c)ku GYMNP
 • 3. místo v soutěži Český videosalon

Nejčtenější články tento měsíc

Přečtěte si také