Mé jméno je Tereza. Studuji v Brně politologii a žurnalistiku, mojí domovinou je ale malé městečko v Podkrkonoší.
Když jsem byla malá, chtěla jsem být učitelkou, letuškou, prezidentkou nebo spisovatelkou. Na učení nemám nervy, na letušku potřebné centimetry, na prezidentku jsem ještě mladá, a tak mi nezbývá nic jiného než psát.

Duše cestovatele

Ráda cestuji, levné letenky jsou pro mě lákadlem, kterému nemohu odolat. Zatím jsem navštívila sedmnáct zemí. A na jednom malém ostrově daleko na severu jsem dokonce tři měsíce bydlela. Tím místem je kouzelný a neuvěřitelně rozmanitý Island, můj druhý domov.

Navštíveno 22 zemí:
Belgie, BěloruskoBosna a HercegovinaBulharsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Island, Litva, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, NorskoPolskoRakouskoSlovenskoŠpanělsko, Švédsko, Ukrajina, USA, Velká Británie
Duše fotografa

Odmalička mě bavilo fotit, jako dítě jsem nedala z ruky sestřin analogový foťák. A tak mi v deseti letech rodina k Vánocům darovala můj první vlastní digitál. Dnes by ho zahanbil kdejaký mobil, v té době to pro mě ale znamenalo mnoho.
Po prvním ročníku na gymplu jsem konečně mohla na brigádu, a tak jsem celé léto motala preclíky v pekárně, abych si na konci letních prázdnin koupila svoji vysněnou zrcadlovku. Je to už sakra dlouho, ale ještě mě to nepřestalo bavit, ba naopak.

Část mé fotografické duše se zamilovala do starých foťáků, taky už tomu je dávno. Začalo to nálezem starého Flexaretu po tátovi, teď už mám zhruba ke sto kouskům (raději už to nepočítám) a nějaké ty staré stativy, věci na vyvolávání, retušování,...


Duše motoristy

Vyrůstala jsem po boku staršího bratra a mnoho času jsem trávila u sestry, jejíž přítel je automechanik. Vůně benzínu tedy prostupuje mým dětstvím. Shodou okolností jsem se přes sestřinu rodinu dostala i k řízení historické Tatry 11 z roku 1926. Dřevěný volant na pravé straně, brzdy jen vzadu, řazení, které vám dá zabrat. Není to snadné, ale miluji to.


Co teď dělám?

Vedoucí spolku Fakescape
Vedoucí Naučné redakce v Radiu R
Studuji politologii a žurnalistiku na MUNI

Co jsem dělala?
Stážistka v Evropském parlamentu (Oddělení webové komunikace)
Dobrovolnice v AFS
Fotografka v Monstermusic.cz
Stážistka v Demagog.cz (správa Instagramu a Facebooku)
Vysílání na Radiu R (pořad Na první dobrou)
Šéfredaktorka Pohádkových novin při festivalu Jičín město pohádky
Zakladatelka a exšéfredaktorka školního časopisu BOOM


a občas prospím celý den.