Při focení mě baví zkoušet stále něco nového. Když mi tedy napsala jedna slečna od nás ze školy, že by chtěla fotit s barevnými dýmovnicemi, rozzářily se mi oči. Mám moc ráda focení, která jsou něčím netradiční a neobvyklá. Pár s dredy a v pozadí hustý kouř, to člověk zkrátka každý den nefotí.
Na sobotu jsem se velmi těšila, přestože vstávání bylo, po pátečním plese, celkem nepříjemné. Nicméně vylézt z postele mi za fotky určitě stálo.

V plánu jsme měli kromě červené dýmovnice a párových fotek i fotky pouze se slečnou na sněhu. Upřímně, byla mi zima i za ni. A je pravda, že jsem částečně trpěla i já, jelikož jsem si vzala nízké boty, nohy po kolena zabořené do sněhu mě tak velmi brzy začaly studět s každým kousek ledového pekla, které mi prolezlo do ponožek, aby objalo mé kotníky. Ale to už jsem holt celá já.

Samotné focení s dýmovnicemi je náročné a značně nákladné, vzhledem k tomu, že jedna dýmovnice vydrží nějakých 45 vteřin a pak sbohem a šáteček. A když už máte modelku postavenou, naostřeno, tak zapálíte dýmovnice a voilá, vítr se rozhodne, že dým si vezme s sebou na úplně opačnou stranu, než byste potřebovali. A tak začíná zběsilý běh a hon na dým, modelka se boří a plave ve sněhu, já s foťákem zdolávám napadané duny zimní verze písku a v hlavě mi běží neúprosná časomíra, která říká, že zbývá jen 30 vteřin a my nemáme ani jednu fotku.

I přes veškeré nesnáze se nám pár snímků vydařilo. A jsou pěkně vydřené, to tedy jo. Ale jako vždy, kdy mám za sebou nějaké focení, ze kterého mám obavy, i teď jsem byla nadšená a šťastná, že jsem se nezalekla a šla jsem do toho. A říkám si, že jen co to půjde, chci podobnou „legraci“ zopakovat.15 Komentáře

 1. Téééda, klobúk dole. Ozaj krásne fotky :)


  Flung out of space

  OdpovědětSmazat
 2. Krásné... slečna je kočka a obdivuju ji v těch šatkách na sněhu :-) A s těmi dýmovnicemi supr nápad !:-)

  wwww.kalamita-life.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych umrzla no :D Díky, to byl nápad slečny a jsem vážně vděčná, že si k realizaci vybrala zrovna mě :)

   Smazat
 3. Úžasné fotky! :) Kde se dají dýmovnice sehnat? :D
  onepieceoftheworld.wordpress.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, dýmovnice kupovala slečna v obchodě na Vrchovině u Nové Paky

   Smazat
 4. Wow slečna je kočka a navzdory podmínkám to dopadlo skvěle! :)
  Http://deniselibertas.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 5. Fotky jsou opravdu vydařené a neskutečně nádherné ♥ kloubouk dolů :) www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 6. Wow, tak ta kombinace dredů a barev je L-U-X-U-S-N-Í !

  OdpovědětSmazat
 7. To jsem vždycky chtěla taky zkusit, ale přesně popisovaná úskalí mě děsí :D Každopádně poprala ses s tím peckovně, výsledek je skvělý! I když tak zajímavá a krásná slečna se jistě fotí jedna radost :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Nejhorší je, že těch 45 vteřin ti připadá jako tak vteřiny tři :D

   Smazat
 8. Dobrý den, mohu se zeptat jestli jenti focené na krátký nebo dlouhý čas? Ze stativem ,? Bez statiivu ?

  OdpovědětSmazat

Děkuji ti za komentář :)