Kamarádka mi napsala, jestli bych neměla čas na focení koní. Koně jsem nefotila už přes dva roky, a tak jsem trochu znejistila. Umím vlastně fotit koně? Uměla jsem vůbec někdy fotit koně? Při pohledu na mé staré snímky koní jsem si nebyla odpovědí jistá. Ale co, čas na reparát. Terezo, ukaž, co v tobě je. Jít fotit o půl třetí se ukázalo jako chyba, vzhledem k tomu, že už  v půl čtvrté nám začalo slunce prchat kamsi za obzor. Nicméně všechno špatné pro něco dobré. Ta růžová obloha, to není Photoshop, takovouhle luxusní barvou se nám odvděčila zima za to, že její dny jsou tak krátké.
V jakém duchu se neslo celé focení můžete vidět hned na první fotografie, nenudili jsme se. Vlastně to byla vážně zábava.
A takhle, i teď mi je jasné, že někdo by to stopro dokázal lépe, ale já jsem spokojená. Oproti starým fotkám (které najdete na konci článku) je to docela pokrok. Tak doufám, že za další dva roky budu fotit ještě lépe.


 A jako bonus pár fotek z doby, kdy jsem měla foťák tak týden a byla jsem velký fotograf 
ostříme na oči

aha

ne, není nikde ostrá...
A na focení psů na podzim se můžete podívat sem - Podzimní psi


17 Komentáře

 1. To je naprostá nádhera! Mohla bych na ty fotky koukat pořád! :) Na jaký foťák/objektiv fotíš? :)

  EVERYTHIN KATE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Tohle je na EOS 100D a většina na starý dobrý Helios 44-2M a něco na Canon 70-300 mm

   Smazat
 2. Fotky se opravdu podařily! Nádherné! :)

  OdpovědětSmazat
 3. Ty venkovní fotky jsou nádherné. S tím černým pozadím trochu moc tvrdé, ale také krásné. A propos... co je špatně na té předposlední? Přijde mi dobrá...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty s černým pozadím jsme chtěly hrozně moc vyzkoušet, proto tam jsou také, jinak bylo v plánu hlavně focení venku :)
   Děkuji :)
   No, tmavý objekt na světlém pozadí, trochu to zaniká, co se týče rysů koně, je celý takový černý

   Smazat
 4. Strašně se mi líbí ty barvy v první "sérii" fotek. To nebe, jak to skvěle ladí, ach <3
  Vidlička v polévce

  OdpovědětSmazat
 5. Myslím, že jsi neměla vůbec mít strach, protože i přes možná špatné světlo jsou všechny fotky nádherné - a ta poslední je přímo dokonalá :)

  Lory Humble × TICHÝ ODPOR

  OdpovědětSmazat
 6. Téda, já ani nemám slov, jak ty fotky jsou dokonalé :)
  Něco tak pěkného bych ani neměla odvahu nafotit s mým foťákem.
  Koukám, že ti jde každé focení :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ježiš, díky moc :) :O
   Proč bys neměla? Co máš za foťák?
   Vážně? Tak to děkuji :)

   Smazat
 7. Nádherné fotky! :-) Já koně sem tam fotím jen při procházkách kolem jedné ohrady, nemám jinou příležitost, ale to prostředí, ohradníky...no není to ono, pár fotek z poslední návštěvy koníků mám tady :-) http://www.yesterdaysmoments.cz/prochazka-ke-konim/

  OdpovědětSmazat
 8. Koně zbožňuju a tobě se fotky moc povedly! První dvě jsem si hned zamilovala. Jen škoda, že na tý druhý není hlava i hnědého koně, ale focení zvířat je náročnější v tom, že si je nemůžeš nijak nastavit, nezapózují ti podle tvých představ.. :D A fotky s černým pozadím bych si klidně představila jako kalendář. :)
  Michelle B :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, první je moje neoblíbenější. Máš pravdu, když jsem fotila dva koně najednou, zjistila jsem, co jsem si to na sebe ušila za bič. To, že se jeden kůň konečně podívá mým směrem ještě neznamená, že to udělá i ten druhý :D
   Kalendář? :) Tyjo, to zní jako dobrý nápad :D

   Smazat
 9. Nádherné fotky :-) Kone sú fascinujúce zvieratá. Páčilo by sa mi mať aspoň jedného doma, ale je to veľká starosť. Kto koňa nemá, tak si to ani nedokáže predstaviť. Ja som rada, že sa zvládnem postarať o psa :-D. Potom máme ešte králiky, ale tým stačí len voda a kŕmenie . Tie našťastie nie sú nijak nároční.

  OdpovědětSmazat

Děkuji ti za komentář :)