První díl série článků, které budou více zaměřené na dění v mém životě a na věci, které s vámi chci sdílet. Fotky, videa, příběhy, vše zde má svoje místo, chci vám ukázat mé já z té lidštější a osobnější stránky. Proč právě Post scriptum? Toto známé úsloví v překladu znamená po písmu a můžete ho znát jako zkratku PS psanou na dopisy. Jde o to, že na blog napíšu mnoho textu, článků,... no a Post scriptum má být takový dodatek. To, co by se do běžných článků nevešlo a ani nehodilo.
Co mě zaujalo, na co se těším, o čem vás chci informovat? Dozvíte se v článku.
Advent v Berlíně? Ich bin verliebt

PS

Jak strávit odpoledne s rodinou?
Nestává se moc často, že bychom se jako rodina po škole a práci posadili a společně spolu trávili odpoledne. Ve skutečnosti to vypadá tak, že každý je izolovaný a s ostatními prohodí slovo, když se s nimi náhodou střetne v kuchyni. Ani já nejsem úplně nadšenec do společného pití kávy u televize, svůj volný čas trávím se svým notebookem, foťákem, štětci a psem. Proto mě dnes tak moc potěšilo, když jsme se úplně spontánně tomuto každodennímu stereotypu vytrhli ze řetězů. Na stužkáč potřebuji jednu fotku z dětství, ideálně vtipnou. To znamenalo něco takového najít. A víte, nebyla jsem dítě, které by na fotkách vypadalo jako pitomec, spíš jsem byla roztomilá holčička s vlasy pod zadek věčně nosíc šatičky s volánky. Nemám vtipné/trapné fotky. Mám fotky, kde vypadám jako princezna, andílek, víla. Do hledání špatné fotky se tedy nakonec zapojila celá rodina. Připadala jsem si jako Ovčáček a jeho kamarádi, když hledali Peroutkův článek. No, nakonec se našly fotografie, za které se opravdu stydět mohu, to ale není to, co jsem tím vším chtěla říct. Jde o to, že celá rodina strávila několik hodin nepřetržitým smíchem a vzpomínáním na to, co se asi zrovna na té fotce dělo. Pokud byste tedy někdy měli také pocit, že byste rádi více byli s vaší rodinou, zkuste vytáhnout stará alba s fotkami, budete mile překvapeni.
Fotografkou od útlého věku


PPS

Testování fotoobrazu
Dostalo se mi skvělé možnosti otestovat fotoobraz od firmy Saal Digital CZ. Ta se zabývá profesionálním tiskem fotoknih, fotoobrazů... Jo a jsou fakt dobrý. Vybrala jsem si tisk na hliníkovou desku, a kdo by to čekal, nechala jsem si vytvořit velký obraz Berlína. Co říct. V pondělí navečer jsem překonala prokrastinaci a konečně jsem se dokopala k objednávce. V úterý ráno mi přišel mail, že je hotové dílo předáno dopravci. V úterý ráno! Takhle rychlá nejsem ani já, když prchám ze školy. Víte jak to je. Objednáte si balíček a o dvacet minut později už nervózně vyhlížíte zásilkovku. I já se dočkala a v nerozbitném obalu, který by asi přežil i apokalypsu, na mě čekala moje radost. Radost, která mi nyní zdobí stěnu pokoje. Tímto bych chtěla firmě Saal moc poděkovat za možnost stát se neúprosným testérem, jsem nadšená. A opět se mi potvrdila teorie, že vytištěné fotky jsou boží. A čím větší, tím víc boží. Bezpochyby.PPPS

Víkend plný marketingu a nových lidí
Pokud ještě nemáte plány na víkend 21. - 23. 10., mám pro vás tip. Letos se poprvé účastním akce zvané Megavíkend, kterou pořádá organizace AFS a probíhá v Liberci. Není to pouze pro dobrovolníky v AFS, ale i pro širokou veřejnost! A o co jde? Víkend plný zajímavých školení, seznamování se s novými lidmi (i z cizích zemí) a hlavně očekávejte velkou zábavu. Ke školením - můžete si vybrat dvě, já se netrpělivě těším na Mediální strategie a marketing v češtině a How to sell an idea? v angličtině, dozvědět se ale můžete i něco o workcampech, fundraisingu, zvládání kritiky nebo se můžete naučit brazilský tanec forró. A je toho samozřejmě více, ostatně podívejte se na tento odkaz. Moc ráda bych vás tam viděla, bude to zajímavá a přínosná akce, která mi doufám mnohé dá, a to i v rovině blogerské. Na co tedy ještě váháte, s kým z vás se tam uvidím?

PPPPS

O touze cestovat
Tento týden u nás na škole hostíme šest zahraničních stážistů v rámci projektu Edison. Holky z Íránu, Arménie, Číny, Ukrajiny a Jordánska a jednoho sympaťáka z Gruzie. Úkolem projektu je, aby studenti poznali cizí země autenticky. Většinu informací máme z televize/internetu a podle nich si děláme závěry. Může být tedy překvapující, když zjistíme, že věci se mají úplně jinak. Třeba dnes slečna z Íránu zaskočila snad celou třídu tím, že Írán není nebezpečnou zemí zmítanou válkou. A že zde nemusíte povinně nosit burku. Írán není Irák - kladla nám na srdce a říkala, že je pro nic moc důležité, abychom to věděli. Anebo již zmíněný Gruzijec, jeho vtipná prezentace a pohodářský projev způsobili to, že země, o které jsme asi nikdy nic moc neslyšeli, se rázem stala zemí, kam rozhodně potřebujeme v nejbližší době jet. Celý tento týden mi navíc připomíná, že někam nutně potřebuji jet. Naposledy jsem byla ve Varšavě (Kašlete na Londýn a Paříž, pojeďte do Varšavy, S kanónem ve Varšavě). To bylo na konci srpna. Ano, nejsou to ani dva měsíce a já už mám, pro milovníky cestování dobře známý, absťák. Hypnotizuji webové portály a čekám, kdy se objeví neodolatelná cena za jízdenku/letenku kamkoli. A pokud by se stalo, že bych do konce roku neměla nikam jet (do zahraničí), jsem skálopevně rozhodnutá, že vánoční atmosféra Berlína mi neunikne. Vloni si mě totiž tato metropole zahalená do zimního kabátu získala a musím ji vidět v této podobě znovu. (Berlín II. Budou Vánoce)

PPPPPS

Jsem na Blogru
Pokud byste někdy zabloudili na web Blogr.cz, který sdružuje blogery a čtenáře z ČR a SR, budu velmi vděčná za vaše hodnocení mého blogu. Zde jej najdete Můj Blogr. Děkuji :)


A pár fotek jako bonus
Divná fotka. Podzim je tu, mám z toho ale radost. Nejfotogeničtější roční období je tu!

Být venku se psem se po horkém (strašném) létě zase konečně stává mou velmi oblíbenou aktivitou. 

Maturita už se blíží, měla bych se už začít učit? Bezpochyby ano. Učím se? Bezpochyby NE.

A na závěr, pusťte si tuhle písničku. 


A teď vy!

Dost bylo mých řečí, teď je řada na vás! Rozpovídejte se do komentářů, bude se těšit :) Jak by řekla paní Jílková: Máte slovo!
  1. Co vás v uplynulých dnech/týdnech potkalo zajímavého? Podělte se o to
  2. Maturujete letos, už to máte za sebou nebo máte ještě dost času? Co si o maturitě myslíte?
  3. Kam byste momentálně nejvíce chtěli vy a kde se vám zatím líbilo nejvíc?

0 Komentáře