Nedělám to často, že bych se dívala na televizi. Bude to asi tím, že tento nástroj ďábla nemám a přístup k němu mám pouze v případě, že se vydám na výpravu mimo můj pokoj - do obýváku. Vím moc dobře, proč se televizi vyhýbám, zdá se mi, že zejména některé pořady mi přímo způsobují fyzickou bolest a duševní nevyrovnanost. Víte, jeden čas si všichni utahovali z TV Nova, protože tam natáčeli reportáže o zmrzlé vodě, bábě pod kořenem a jako bonus na konec Televizních novin přidali nějaké to roztomilé štěně. Vaše máma byla spokojená a vy jste se ironicky usmáli. A tím to končilo. Bože, kde jsou ty časy, kdy se tohle považovalo za bizár. Doba totiž pokročila a to znamená, že dnes si teoreticky svůj televizní kanál může pořídit úplně každý. A může na něm vysílat úplně cokoli.

Nyní tedy nebudu psát o úplném nováčkovi v digitálních světě ( a TV Reginu si nechám na jindy), mám ale pocit, že tomu není tak dlouho, co jsem začala pozorovat, že míra bizarnosti, kterou lze ještě ustát, pomalu přetekla.  Dokud to byly německé kriminálky, trapné pořady o vaření a Rosamunde Pilcher, dokázal se s tím ještě vesmír nějak poprat. Ve světě plném Popelek a Soudkyně Barbary ale nemá šanci nikdo. TV Barrandov udeřila a vyrazila mi dech. Odhodlala jsem se pro vás - čtenáře - obětovat a strávila jsem  částečně pár odpolední tímto brainwashigem a lobotomií v jednom.
S očekáváním, že mě nečeká nic příjemného, začínám sledovat Popelku. Vím, že to nebude jednoduché, ale až tak těžký kalibr jsem nečekala. A co jsem tedy za těch pár dílu stihla vypozorovat?

Dan Nekonečný

Ve zkratce, každý den jedna žena dostane 10 000 korun na nákup oblečení na určité téma, má na to omezený čas. Poté ji soupeřky hodnotí a na konci týdne je velké vyhodnocení.
Po představení soutěžících, které se budou předhánět v tom, kdo má největší vkus, jsem v rozpacích. Vážně začínám uvažovat nad tím, že i můj bratr má nejspíše lepší vkus než-li dáma předvádějící celorůžový outfit. Tedy pardon - aufit, jak tomu většina soutěžících říká. Au, to bolí. Skepticky pozoruji ,,aufity" ostatních a nejsem si úplně jistá, jestli je to show o módě a vkusu nebo příručka - Tohle si nikdy neberte na sebe, pokud se nechcete doživotně zařadit s vaším stylem někam k Danu Nekonečnému. Všáááá, mílááškovéé, dneska to rrrrozjedeme.
Už, už šahám po ovladači, nakonec si ale řeknu, že musím být silná a vytrvalá. Však se podívejte, kam to se svou vytrvalostí dotáhl třeba hradní pán s článkem vlevo dole. Paní ve středním věku představuje nejprve svoji domácnost, což ve mně evokuje Prostřeno. Stále tápu, proč by mě mělo zajímat, jakou barvu kachliček má někdo na záchodě. Ale asi to k těmhle pořadům patří. Polidštit osoby na obrazovce a ukázat, že i tahle paní je jen člověk a žije normálním životem jako divačky. Nicméně, bude hůř. ,,Tohle je náš obýváček, tady kuchyňka, takové moje královstvíčko," usmívá se soutěžící. Mně úsměv pomalu ale jistě uvadá jako kytka na stole v onom obýváčku. Stále mi není jasné, proč dospělí lidé mluví jako infantilní učitelky ve školce. Zejména v případě, že to jsou vyzrálé ženy, které ve školce neučí. Popelka se pro mě stává naprosto nečekanou formou mučení. Jako odpůrce zdrobnělin s sebou bolestivě škubnu každých třicet vteřin, kdy někdo z úst vypustí slova jako jsou například botičky, tričínko, kabátek - anebo dokonce sado-maso mezi zdrobnělinami v podobě kabátečku. Kdo by proboha místo kabátu řekl kabáteček? Není to už nelegální? Nebo na hospitalizaci?

Utíkej, Popelko, utíkej!

ZDROJ
V polovině stopáže se konečně dostáváme k nákupům. Tedy po vydatné porci reklam, samozřejmě. Kdo si počká, ten se dočká. Zmatená Popelka pobíhá po nákupním centru a s promyšlenou strategií vchází do prvního obchodu. Marně dumám nad tím, proč si jako první kupuje kabát, když pod něj nemá triko ani kalhoty, věřím však v její prozíravost. Po půl hodině má první tašku, časomíra neúprosně zkracuje čas na úspěch. Po dalších deseti minutách máme koupené tríčo a svetřík dohromady za sumu přesahující tři tisíce, s kabátem tedy nějakých šest tisíc. Zbývající částka není zrovna přívětivá, co by to ale bylo za ,,aufit" bez parádních hodinek a značkové kabelky, koho by v tu chvíli zajímalo, že pokud nenarazí na slevy, půjde na molo s holým zadkem. Posledních devět minut. Napětí stoupá. Rychle. Popelka utíká do obuvi a bere první křusny, které na ni v obchodě ukážou podpatkem. S kalhotami to také nebude dlouhý proces, modré džíny ještě nikdy nikoho nezklamaly.
Začíná hrát dramatický podcast, záběry na pobíhající paní, která volá na svého manžela ,,rychle, ještě něco na krk," ve mně vyvolávají pocit napětí. Utíkej, Popelko, utíkej! Ten zlatý šperk se ti k těm stříbrným hodinkám bude hodit, to musíš mít! U kasy vytahuje poslední drobné. Božínku, no tak dělej, honí se mi v hlavě. Teď to nesmíš prohrát. Ne po tom všem, co jsme spolu toto odpoledne prožili. S velkou úlevou povoluji semknuté pěsti a mám za tu moji Popelku vážně radost. Bylo to o fous, ale dokázala to.

Jedno velké ALE

ZDROJ
 Mezitím už ve studiu sedí soupeřky a zcela přirozeně a nenuceně diskutují o tom, co bude mít jejich sokyně na sobě a dodatečně ještě pomlouvají její šatník. Své zraky náhle upírají na molo a za mohutné potlesku tří lidí přichází dnešní Popelka. Viklá se na lodičkách, které jí nesedí, ale nedává nic najevo. Kolegyně se na ni dívají a začínají pomocí svých kritických rentgenových očí analyzovat, co všechno je špatně. Nejprve samozřejmě prohodí něco ve stylu: ,,páni, já bych tě nepoznala," pak přijdou všemi oblíbená ALE.
První vosa zasazuje jedovatá slova do uší soutěžící.
,,Sluší ti to, ale to tričko nemá dobrý odstín, kabátek tě rozšiřuje, svetr je hnusnej, kalhoty ti dělaj velký boky, hodinky a kabelku sis beztak koupila jenom proto, že bys na to normálně neměla a na těch podpatcích se vikláš jako Costa Concordia na útesu. Jo a kombinovat teda zlatou se stříbrnou, to je taky přešlap. A ty hadry, co máš doma, v tom bych nešla ani k popelnici. Jo a na záchodě máte fakt hnusný kachličky. Jinak se mi ale tvůj ,,aufit" moc líbil."
Osmani Laffita ZDROJ
V závěrečném bodování pak vezme v potaz i mikroskopické detaily, aby si zcela ospravedlnila to, proč hodnotí dvěma body z deseti. Nakonec si každý myslí své, Popelka je přesvědčena, že se ještě nikdo nikdy neoblékl lépe a soupeřky mají jasno v tom, že tohle by nakoupily i se zavřenýma očima. A lépe.
A tak se to opakuje každý den až do pátku, kdy se ke všemu vyjádří Osmani Laffita, někdo vyhraje, někdo tleská a někdo je naštvaný a jde se domů.
Jako divák si z toho odnáším veliký zážitek. Že ne přílíš pozitivní, to je druhá věc. Zjišťuji, že zdrobnit se dají i slova zdánlivě nezdrobnitelná. Přicházím na to, že hrozný vkus vám nezabrání v účasti v módní soutěži. A hlavně si připadám jako za počátků televize, co se vizuálu pořadu týče.  Řekněte mi jediný důvod, proč by se na to někdo měl dobrovolně koukat.
A není to jen Popelka, co třeba Soudkyně Barbara, Nebezpečné vztahy, Kurňa, co to je - produkce této stanice se zkrátka hecla, že každý pořad udělá ještě o stupeň horší, ač by se mohlo zdát, že to nejde. A bizár tak už dávno není tím, čím býval...

Kvalitní fotografie z oficiálního Facebooku ZDROJ

ZDROJ

15 Komentáře

 1. Božžeeee, to sou teda "aufity" :))) Já Popelku sleduju, ale když nakupuje někdo, kdo nemá ani za mák stylu, vypínám...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Což znamená, že člověk může koukat tak na jeden dva díly týdně :D

   Smazat
 2. Tak o Popelce jsem do téhle chvíle neslyšela a upřímně, jak tak čtu, co tu o tom píšeš, tak jsem ráda. :D Já raději televizi už ani nezapínám. :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapínat televizi je nejlepší obranou, to máš úplnou pravdu :D

   Smazat
 3. Tohle nutně musím najít! :D Bez bizáru by byla nuda a já se ráda zasměju. I když ti lidi jsou občas spíše k pláči :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať žije bizár :D Nad ničím jiným se člověk tak nepobaví

   Smazat
 4. Krásně jsi to vystihla :D Pár dílu už jsem taky viděla a je to teda síla. Na druhou stranu, vždycky mi to nedá a dokoukám to do konce. Prý ta slovenská verze má mnohem lepší úroveň.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako na slovenskou jsem taky párkrát koukala a aspoň se tam umí oblékat :D Jinak je to ale asi stejná fraška

   Smazat
 5. Nad pár díly už jsem se také zasmál, škoda, že není obdobná show i pro muže, to by byla teprve zábava!

  TwoGentlemen.cz

  OdpovědětSmazat
 6. Jeden z milovaných bizzarů :D Koukni na Pořad Luďka Staňka na stream.cz. Ten tu lobotomii zkoukává za nás a každý týden přinese výcuc toho "nejlepšího" z televize :D

  OdpovědětSmazat
 7. Ja se těším az se vrátím do česka a budu koukat jen na tyhle porady haha

  OdpovědětSmazat
 8. já se na popelku jednu dobu dívala, přivedlo mě k tomu to, že se tam přihlásila slečna od nás z vesnice a v šatníku měla botičky cituji "tak pohodlné že bych v nich šla i do lesa" a to měly minimálně 12 čísel :D no občas je to sranda, ale největší úlet je sobotní repríza, kdy dávají VŠECH 5 dílů po sobě. to je teprve nálož, jen pro silný povahy..

  OdpovědětSmazat

Děkuji ti za komentář :)