Ahoj, já jsem Tomio Okamura a nabízím vám řešení problému, který u nás reálně téměř neexistuje. Dáte mi svůj hlas?
A lidé jdou a sdílí nenávistné příspěvky, proti tomu ohromnému nebezpečí je přece potřeba nějak bojovat. Průzkum volebních preferencí SANEP za srpen 2016 nám ukazuje, že teoreticky by SPD volilo 4,7 % voličů. To je přesně o 4,7 % voličů více, než-li by bylo rozumné. Neustále si pokládám otázku, proč by to někdo dělal? Ano, celá kampaň je velice dobře psychologicky cílená. Na billboardech se blyští hesla, která se dotýkají každého z nás; vlastizrádné partaje, nelegální imigranti, diktát EU. My, bojovníci z SPD, všechny od těchto zkáz zachráníme.
Zdá se to ale jenom mě, nebo se nás například téma uprchlické krize dotýká asi tolik jako výroba mléčných výrobků v Maďarsku? Podle mě se jen vytváří umělý strach a hysterie z věci, které by nás nemusela výrazněji trápit, ne v takové míře, abychom měli x protiislámských stran na kandidátkách do voleb. Mnohem více by nás měly trápit například střety zájmů politiků, nechutné dálnice, nízké platy lékařů, kteří nám tak utíkají do zahraničí. A existuje byť jediná strana, která by se jmenovala hnutí za lepší dálnice, střet zájmů v České republice nechceme,...?
zdroj

Tak hojné strašení problémem neproblémem mi zkrátka nejde do hlavy. Už dávno neplatí, že by měli politici voličům mazat med kolem huby, dnes se hraje na úplně jinou notu. Kdo dnes chce volby vyhráti, musí z rukávu hrozby tahati. Lepší školství versus My vám zachráníme život. Zdravotnictví o úroveň výš nebo Naše ženy nebudou chodit v burkách. Pro mě jasné preference (ač je pak důležité se zamyslet, jestli je to daná strana schopna splnit), někomu se však při pouhém pomyšlení na burky sevře hrdlo a dává hlas tomu, kdo jej před touto apokalypsou ubrání. Kde ale člověk přišel k tomu, že u nás jednou burky budou stejnou povinností jako sandály v ponožkách, to opravdu netuším.


Vlažná realita

Burkiny - zdroj
A tak se část Čechů bojí proto, že na Facebooku viděla nějaké strašlivé články ,,z tajných zdrojů", ze kterých se pak stejně vyklubaly hoaxy, ale co už... (např. uprchlíci v Kostelci znásilnili holčičky) A jiná část Čechů by se ani nebála, ale ono to asi musí být nebezpečné, vždyť nám pořád v televizi ukazují ty uprchlíky a ve fabrice se o přestávkách taky nemluví o ničem jiném. Skoro to zní,  jako že se přes naše hranice derou tisíce lidí. A realita? Na severu Čech bylo od ledna do července letošního roku zadrženo 58 nelegálních migrantů. Ne 58 tisíc. Prostě jenom 58. A aby se to vše zvládlo, do krajů kandiduje na patnáct politických stran: protiislámských, proti diktátu EU a dalším zvěrstvům. Přes 700 bojovníků za naše práva se za nás bude bít, abychom si poradili s tím ohromným, již uvedeným, číslem.
A k čemu jsou vlastně strany, které se soustředí jen na jednu problematiku? To je jako kdyby se sysli zaměřili jen na to, jestli jim někdo neukradne procento potravinových zásob, zatímco by jim hořelo doupě. Je tolik věcí, které bych si přála, aby naši politici vyřešili a místo toho by se neustále debatovalo o tom, jestli budou na Mácháči povoleny burkiny. Zcela vážně se zamyslete nad tím, co nám takové strany/hnutí vlastně přinesou? Pár rozčílených konspiračních teoretiků, kteří vědí prd o opravdovém fungování Česka, Evropy, světa. Vážně chce někdo svěřit moc do rukou takovým lidem? A hlavně, znovu se táži, je naší největší současnou bolístkou islám v ČR? Mnozí viděli muslima leda tak na obrázku a dělají, jakoby jich naše republika byla plná.


Neměli bychom se stydět?

Však to tady bude samej muslim, až nám je sem šoupnou z Německa. Jo, aha. Já myslím, že my nejsme právě snová destinace pro uprchlíky a ti by tu tedy rozhodně nezůstali. To, že nejsme snovou destinací, vy byste chtěli někam, kde by vás dennodenně sledovala média jako gorily v ZOO? Do země, kde vás většina národa nenávidí do morku kosti, přestože jste se ničím neprovinili? Do státu, ve kterém ve vaší přítomnosti alespoň jeden idiot nadhodí nevhodný ,,vtípek" typu: pozor, už to bouchne? Ne, já bych sem rozhodně být jimi nechtěla nebo bych po příjezdu byla tak smutná a a naplněná pocitem deziluze, že bych hledala první možnost, jak vypadnout.
A to všechno proto, že nějaký Konvička nebo Okamura řekl, že všichni uprchlíci jsou jen dalším krokem k islamizaci naší vlasti. Do ústní lidové slovesnosti už pomalu, ale jistě přešli báje o tom, že pod každou třetí burkou tiká bomba a s každým Syřanem k nám putuje i právo šaría. Mimochodem, to je kouzelné slovo, všichni ho používají, ale nikdo neví, co znamená. Něco jako když strašíte děti Polednicí, tak dospělí se straší právem šaría. Takový člověk by ani nehnul prstem, kdybyste mu řekli, že mu rozstřílíte dům, otrávíte studnu, ale jakmile jen zaslechne šaría, vrhá se do sklepa pro vzduchovku a míří bránit naše hranice. Nebo ještě hůř, míří do politiky.
zdroj: Facebook - Dominik Feri

Člověk by navíc řekl, že to přece nemůže bavit lidi donekonečna. Že vzhledem k tomu, že se u nás stále nic neděje, ztratí motivaci a chuť do práce. Jak by ale řekl Dominik Feri, mezitím, co jste si přečetli tento příspěvek, vzniklo minimálně pět politických hnutí proti islámu a ve dvou už se stihli pohádat o peníze. A tak budeme dále jako středobod našich top trablí označovat uprchlickou krizi, zatímco naši důchodci nebudou mít co jíst, elektronická evidence tržeb sežere některé malé podnikatele zaživa a kauza Čapí hnízdo upadne v zapomnění. Hlavně, že budeme mít přesné plány, jak rozmístit pohraniční stráže a budeme mít precizně spočítáno, kolik kilometrů ostnatého drátu ochrání naše hranice, až to jednoho dne vypukne.

Víte, nebojím se přímo těch stran, ty jsou totiž bez voličů, co se prosazování zákonů týče, bezmocné. Bojím se ale toho, že něco, co je tolik podobné myšlenkám nacismu (protože Židé byli také hrozbou, že...?) by mohlo mít tolik příznivců. Že bychom vytěsnili podstatu holocaustu, že bychom se vůbec nepoučili a zapomněli na to, že vše také začalo nenávistí a pár dobře mířenými hesly na politických setkáních s lidem. Populismus, Tady nejde jen o to, jestli budou konvičkovci v parlamentu, tady jde o selhání všech morálních hodnot naší generace. Jen aby nás jednou historie nelíčila stejně, ne-li hůře, jako lidi, jež dopustili události z 1. poloviny 20. století.
Naši reputaci tedy máme ve svých rukou a já pevně věřím, že moje obavy jsou zcela zbytečné a zcestné. Asi si to přeji více, než-li jet do Berlína a vězte, že to jsou hodně silná slova na někoho, kdo o Berlíně mluví 24/7. Zkuste se tedy před cestou do volební místnosti zamyslet nad tím, jestli se rozhodujete dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a vyberte si tu cestu, za kterou se jednoho dne nebudete muset stydět.


Zdroje:
http://www.hoax.cz/hoax/uprchlici-v-kostelci-znasilnili-holcicky/
http://www.sanep.cz/pruzkumy/volebni-preference-srpen-2016-publikovano-23-8-2016/
http://www.krajskevolby2016.cz/stranam-byla-pridelena-cisla-pro-krajske-volby-2016-celkem-jich-kandiduje-89/
http://mostecky.denik.cz/zpravy_region/pocet-zadrzenych-nelegalnich-migrantu-na-severu-cech-klesl-20160906.html

7 Komentáře

 1. Otevřené, přímé, ozdrojované, tleskám, že se něco takového dá dnes na blogu najít. Z mého pohledu je připodobňovat cokoliv k nacismu silné kafe, ale je pravda, že nějaké poučení by tu být mělo a že mi tyhle volební hesla taky lezou krkem. Samé sliby, co udělají, co zastaví, ale ani zmínka o tom, jak to udělají. Hnutí za lepší dálnice by bylo v tomto směru mnohem realističtější a v naší zemi jistě potřebné.
  Jak říkáš, nejsme vysněná cílová destinace, i ti uprchlíci, které jsme sem pozvali (viz Generace 21), nám nakonec chtěli pláchnout do Německa nebo se radši vrátit do své válkou sužované země. Je dost smůla, že jsme obecně dost negativní národ (někde jsem četla, že snad 3. nejnegativnější na světě, už nevím), ale něco udělat, to ne, radši si necháme namluvit, že to někdo udělá za nás, někdo s úderně znějícími politickými hesly, a pak se nestaráme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, snažila jsem se to napsat tak, aby byla má argumentace dohledatelná, nerada bych se pak s někým dohadovala, že jsem ty údaje prostě někde viděla.
   Jo, zdá se mi, že jsme až moc negativní a xenofobní, nevím proč. Stále se bojíme něčeho nového a cizího, ne vždy právem. Nebudu tu obhajovat všechny migranty a už vůbec ne to, jak se celá situace podcenila, ale myslím si, že nemáme právo nenávidět všechny jen proto, že se bojíme.

   Smazat
 2. Pěkný článek, palec hore! Bohužel, populismus vládne světu - stačí se jen podívat na americké prezidentské volby. Je smutné a podivné, že většina lidí naslouchá demagogům jako jsou Okamura a Konvička a slepě přebírají jejich názory nebo zprávy z pochybných webů. Holt v této moderní zjednodušené době se nikomu nechce přemýšlet, a tak volí jednoduchá, rázná řešení bez ohledu na následky.
  Vůbec nechápu, proč to jde s naší českou politickou kulturou poslední dobou tak z kopce. Hradní pán spolu s jeho mluvčím dokola lžou a dělají republice jednu ostudu za druhou, vzdělaní lidé s vlastním názorem jsou posměšně nazývání "sluníčkáři" nebo "pražská kavárna", z příjmení našeho prvního českého prezidenta se stala nadávka a ve volbách vítězí oligarchové, demagogové a populisté. Něco shnilého je v té naší české kotlině...
  ---
  kdyzmyslis.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář mi mluví z duše. Naše země pomalu ale jistě opouští ideály, ve které lidé věřili. Za dnešní vládu se stydím, zejména po prohlášení naší čtyřky týkající se návštěvy Dalajlamy... Tady je něco hodně špatně

   Smazat
 3. Dobrý článek. Mě děsí hlavně to, jak rychle se z veřejného prostoru vytratila věcnost, která je nahrazena emocemi, hysterií a nálepkováním. Takové prostředí je pak skvělou půdou pro populisty nejrůznějšího typu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Řekla bych, že populismus za poslední dobu nikdy nebyl na takovém vrcholu, jako v roce 2016. Bohužel. Snad se to v roce 2017 změní, ač tomu tedy moc nevěřím.

   Smazat
 4. Super článek. Populismus je ale momentálně nejefektivnější taktikou a jen tak se od ní upouštět nebude. Žel. Vždyť kolik stran s nepopulistickými hesly nám jen u nás v Česku zbylo? Jedna? Dvě? A jak se jim taky daří... Ještě líp je to ale vidět na samotných výsledcích několika posledních voleb. Zeman, protiislámské strany, Trump, Brexit, ... Dokud nebudou ti nejsnáze zmanipulovatelní chápat, že video na fejsbuku není věrohodný zdroj informací a stránky typu parlamentnilisty nejsou objektivní médium, nikam se nehnem. (Protože ok, dobře, to, co jsem četl, teda možná není pravda, ale mohla by být! Ha! A co teď s tím?)
  Do dalšího roku přeju hodně štěstí nejen tobě a tvému blogu, ale i nám všem...
  evilmaggie

  OdpovědětSmazat

Děkuji ti za komentář :)