Fotograf bez foťáku je jako tělo bez duše. Nebo jako čínská restaurace bez závitků. Nebo jako komentář na Novinky.cz bez zmínky o migraci.
Poté, co jsem své prvorozené děťátko (čti první zrcadlovku) odvezla na reklamaci, cítím, že kus mého já chybí. V hlavě mnohem více nápadů, než kdy předtím, a já je nemám jak realizovat. Něco jako když jste nemocní a máte chuť začít cvičit, ale nemůžete, protože byste se druhý den nemuseli probudit. Nebo když nemáte žádné materiály ke studiu, a akorát máte náladu se něco učit. Chápete.

A tak, jak by řekla naše češtinářka, jsem se musela prohrabat anály a využít toho, co už jsem za ty roky nafotila. A anály se myslí zdroje, vy prasata. Nezbývá tedy, než se uchýlit k čárům, magii a podvodům. Moc Photoshopu je nezdolná, to vím už nějaký pátek, zatím jsem ale neměla odvahu se mu postavit. Až do dnešního dne. Ich bin krank, takže mám dost času.

Nejen, že můj prostředník pro ztvárněný kreativních nápadů je nemocný, ani já se necítím dobře. Konkrétně beru antibiotika a musím ležet. Ležet zahrabaní do peřiny je přesně to, co chcete muset ve školním roce, ale nepoštěstí se vám to.  Zní to jako zábavná činnost, ale když byste místo toho mohli dělat spoustu jiných věcí, je to decentně nežádaná situace. Vlastně to stojí za hovno. Pardon.Opít se nemůžete, jít ven nemůžete, a tak sedíte nebo ležíte celý den u notebooku, koukáte na filmy a přemýšlíte nad tím, že právě teď promrháváte drahocenné minuty vašeho prosperujícího života, a že ten druhý sáček brambůrků nezhubnete tím, že se zavrtáte ještě hlouběji pod peřinu.
Začala jsem se učit francouzsky a trénuji maďarštinu, norštinu, latinu a němčinu, učím se na keyboard, kreslím, přesto však nezapomínám na ty báječné chvíle s mým foťákem. Bolí to víc, než kandidatura Dominiky Myslivcové do krajských voleb. Nebo víc než názory pana Bendy na adopci homosexuálními páry.

Na externím disku jsem se tedy prohrabala starými snímky a pustila jsem se do obávané fotomontáže. To je prostě to, co jsem nikdy nezvládala tak, aby nebylo poznat, že jsem na fotku přidala něčí hlavu. Otázkou je, jestli jsem se vůbec snažila, aby to reálně vypadalo... Každopádně, dnes jsem zkusila udělat montáž tak, aby to nekřičelo, že jsem úplný lempl, a že je to jeden velký podvod. Jak se vám líbí?

A tady jsou dvě fotky, ze kterých to vzniklo (+ jsem přidala dým)28 Komentáře

 1. To je prostě dokonaly ♥ jak článek tak fotky, se ti moc povedly, a udělat z nich takovou fotomontáž, no páni smekám :O dokonalost ♥ můžu se zeptat přes jaký program tvoříš, photoshop? :) www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 2. Tohle je naprostá bomba! Článek je napsán čtivě a s humorem, takže jsem ho četla jedním dechem a ta fotka! No prostě nádhera! Jsi šikula! Jen tak dál! :)

  OdpovědětSmazat
 3. Krásné fotky! :)

  xxx
  dream-little-dream.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 4. Tak to vypadá hodně dobře! Přes jaký program takhle fotky upravuješ??
  http://thereviewsforbooks.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 5. Nádherná fotka. Jsi dobrá! Já pořád s photoshopem válčím. Nedaří se mi ani zprovoznit, aby mi to bralo fotky v RAWu, tak pořád znechuceně fotím v JPEGu....

  OdpovědětSmazat
 6. Podobné koláže dělám na Polyvoru. Když tak se můžeš podívat: http://mark-874.polyvore.com/. Jinak skvělá práce! Jen tak dál. :) Já ve photoshopu pracuji s fotkami. Koláže jsem ještě nezkoušela. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Photoshop je na to nejlepší :) Sice je to hodně složité, ale začalo mě to hodně bavit :3

   Smazat
 7. Paradni clanek a fotka se moc povedla, moc se mi libi.Jses sikovna :)

  OdpovědětSmazat
 8. Super fotky a zajimavy clanek. Ja a photoshop byl dycky desnej boj a ted mam v pc system kam to ani nejde nainstalovat, takze jsem s upravovanim skoncila :D mimochodem nesnasim bejt nemocna :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky, no já jsem se na starém notebooku s photoshopem taky neuchytila, ale teď mi naštěstí jde :3

   Smazat
 9. Myslím, že jsi se s tím poprala vážně dobře, obzvlášť vzhledem k tomu úplně odlišnému světlu na fotce postavy. Fakt se mi to líbí, moc!

  OdpovědětSmazat
 10. Teda, tak to sa ti naozaj veľmi podarilo! Fotka je naozaj skvelá :)

  Na mojom blogu práve prebieha Giveaway o Japan Candy box, budem veľmi rada, ak sa zapojíš :)
  Hello, my name is Ev

  OdpovědětSmazat
 11. Musím říci, že moc dobře napsaný článek! :) Velmi čtivý :) trochu odbočím ale....važně se tu lidi ptají, v čem jsi fotku vytvořila? :D Trocha pozornosti by neškodila :D každopádně si se s PHOTOSHOPEM :D poprala moc dobře! :)
  www.lifestylebirdie.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Jojo, to mě taky trochu zarazilo, ale co už. Občas se také jen podívám na fotky a text přeskočím :D

   Smazat
 12. Moc pěkná fotomontáž :), zrovna teď taky beru ATB, ale kvůli zubu, takže naštěstí nemusím jen ležet, to by mě zabilo :D.
  P.S. Taky ráda dělám s photoshopem, ale jen základní úpravy, na tohle si netroufnu :).
  FitBlogies

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. děkuju :)
   Tak to někdy zkus :) třeba tě to taky začne tak bavit, jako mě :)

   Smazat

Děkuji ti za komentář :)