Blogy, to není jen kosmetika a outfity. Například blog z názvem Zpoveď Černovlásky přináší velice zajímavé čtení v podobě nejrůznějších zamyšlení nad tématy, o kterých se zkrátka nemluví. Pro tuto blogerku není nic tabu, a tak vám mohu přinést rozhovor plný upřímných názorů na cokoli, co nás může potkat ve vztahu, na antikoncepci i praktickou medicínu. Jo počkat, taky nevíte, co to je praktická medicína? Tak čtěte dál a já vám slibuji, že vám to Černovláska vysvětlí tak, jako to vysvětlila mě. A to se vyplatí!
Ještě než začneme, byla bych ráda, kdyby ses představila. Kdo jsi, o čem bloguješ, proč jsi vlastně s blogem začala? :)
Říkám si Černovláska, věk se snažím moc neprozrazovat a někdo by řekl, že do všeho ráda strkám nos, ale já to nazývám komentováním. Jsem dost velký pesimista a melancholik, takže si občas ve článcích tzv. vylívám srdíčko, ale primárně se věnuji názorovým článkům, často o kontroverzních tématech. Dále ale také vedu rubriku nesoucí název Poklady Internetu, který je ale sarkastický, tudíž rubrika obsahuje články o úplném opaku a v neposlední řadě také píšu o sexu. Bloguji něco kolem čtyř let, první a druhý blog byl o kosmetice, která mě (naštěstí) po nějaké době opustila, na třetím blogu jsem recenzovala knihy a filmy a posléze se i sem tam objevila nějaká úvaha. Nevím, jestli bohužel nebo bohudík, ale blog tehdy četlo hodně lidí z mého okolí a tak jsem si nemohla dovolit sdělovat čtenářům paradoxně osobní informace, respektive jsem to nechtěla. A tak po nějakém tom odhodlávání vznikla Zpověď Černovlásky, kde díky anonymitě jsem schopna na sebe prásknout úplně cokoli. Důvod, proč jsem vlastně vůbec začala byl ve mě nejspíš už od dětství, vždy bylo psaní moje hobby a celou základní školu jsem nesla od paní češtinářky přezdívku 'spisovatelské střevo'. Baví mě předávat lidem své myšlenky, své názory a vzápětí s nimi o daném tématu diskutovat. Nebo naopak některé články, speciálně ten, kde jsem se svěřovala s tím, jak jsem přišla o panenství, působí i jako jakási výstraha, upozornění a předání špatné zkušenosti, která někomu může být posléze užitečná.

Jaké jsou reakce na tvé kontroverzní články? Mají třeba větší odezvu než ty ,,normální"?
Otázkou je, které mé články jsou normální :D. Ne, chápu jak to myslíš, ale ono záleží jak kdy. Obecně jsou moje články zatím dost komentované, na odezvu si nemůžu stěžovat, jelikož nemám článek, který by byl bez komentáře. Záleží ale také na tom, kam všude se mé články dostanou, zatím se objevily pětkrát na titulní stránce Blog.cz, takže u nich je pochopitelně odezva větší. Někdy se mnou souhlasí většina, jindy se lidé v komentářích rozdělí na dva tábory s odlišným názorem. Ale co musím podotknout, tak i když někteří komentátoři s mým článkem nesouhlasí, umí si zachovat nadhled, rozumně argumentovat a neuchylovat se automaticky k vulgarismům, čehož si cením a díky čemuž mám tak ráda blogerskou komunitu. Ale abych odpověděla na otázku tak ano, kontroverznější články mají větší odezvu, ale vše závisí z části na tom, jak moc je článek zpropagován a k jak velkému počtu lidí se dostane.

Jak podle tebe dnešní společnost nahlíží na psaní o sexu, potratech, vztazích, je to stále tabu?
Různě. Dost se podle mě v tomhle polepšil knižní svět, kde se díky fenoménu Padesáti Odstínů Šedi, což sice není zrovna případ kvalitní knížky, ale od chvíle, kdy se strhla tahle mánie, si všímám v knihkupectví docela masivní nárůst erotické literatury. Naopak média zaostávají a možná až zbytečně všechno cenzurují. Jednou jsem dokonce viděla článek z nejmenovaného internetového portálu, kde slovo sex napsali s hvězdičkou uprostřed, jakoby to bylo něco sprostého. Ale potom tu máme magazíny pro ženy, které se věnují jenom vztahům a sexu, snaží se radit a občas to proloží nějakým receptem. Bohužel u většiny je nulová informační hodnota a nebo jsou to rady jak z časopisu pro teenagery. Už to určitě není tolik tabu jako dřív, ale pořád je co dohánět. O potratech jsem shodou náhod zrovna nedávno napsala článek, ale jinak se o potratech skoro vůbec nemluví, nebo jsem si toho aspoň já nevšimla, takže to podle mě je tabu stoprocentně.

O jakých tématech by se podle tebe mělo více mluvit, psát v médiích, na internetu,..?
Jednoznačně o praktické medicíně.

Praktické medicíně?
Bylo mi jasné, že tohle bude následující otázka :D. Hodně zkráceně se jedná o praktické rady na řešení různých zdravotních problémů bez použití prášků. Například při bolení hlavy je dobré si zmáčknout tlakové body na těle, na téměř jakékoliv problémy zabírá česnek, při ženských problémech jakým jsou kvasinky je dobré si dát do sebe tampon s bílým jogurtem, a tak podobně. Zkráceně babské rady, samozřejmě ne všechny fungují na všechny, ale je to mnohem lepší než do sebe rvát prášky a ničit si játra.

A co antikoncepce? Je to nutné zlo nebo se dá spolehnout na šetrnější metody ochrany?
No antikoncepce je taková kategorie sama o sobě. Já jsem ji brala skoro rok a za sebe ji nedoporučuji, nejen kvůli tomu, jak si hraje s hormony, ale i kvůli mé nepříliš pěkné zkušenosti. Lépe to mám popsané ve článku 'Pilulky?Už nikdy víc!' nebo 'Rok bez sexu', ale zkráceně jsem asi dva týdny po nasazení antikoncepce začala mít zdravotní problémy, právě již zmiňované kvasinky a podobné nepříjemnosti, díky kterým jsem s přítelem nemohla mít sex, a když už sex proběhl, tak byl velmi nepříjemný, no zkrátka paráda. Takže za sebe říkám, že hormonální antikoncepci nechci už ani vidět, ale to neznamená, že jiným slečnám nemůže sedět. Je to člověk od člověka. Pokud má slečna dlouhodobý vztah a nechce riskovat mimčo, tak je to v pořádku, sice si myslím, že jsou tu pořád lepší varianty jako třeba náplasti nebo vaginální kroužek, ale je to pořád lepší, než kdyby slečna chodila na jeden potrat na druhým. Ale co asi nikdy nepochopím jsou slečny, které nikoho nemají, ale stejně prášky berou a zbytečně si tak huntují tělo.

Jak důležitou roli podle tebe ve vztahu hraje fyzický kontakt?

Velkou - ne největší, ale velkou. V případě, kdy oba dva hodlají žít sexuálním životem a nemohou, jak tomu bylo právě u mě a přítele, je to snad nejhorší kombinace. Samozřejmě, že to není nic smrtelného, ale dost se to na vztahu podepíše. Jelikož právě fyzický kontakt, mazlení, líbání, sex, jsou ty chvilky, kdy většina z nás vypne, užívá si a uvolní se od každodenního stresu. A v momentě, kdy vám tohle chybí, začnete být na toho druhého bezdůvodně protivní a nebudete mít právě to uvolnění, které postupem času začnete hledat jinde.

Jak se díváš na, dnes už téměř vymizelý, postoj ,,sex až po svatbě"?
Na jednu stranu si myslím, že je to hezký z toho hlediska, že člověk, co sex po svatbě provozuje, má jistotu, že ať už manželství skončí rozvodem nebo ne, tak se neodevzdá jen tak někomu, a když už s někým bude spát, tak bude mít důležitou roli v jeho životě. Já osobně tomuhle sice nefandím a kdybych si našla někoho takového tak bych buď za a) se chtěla vdávat už po prvním měsíci, nebo ta pravděpodobnější varianta a to ta, že bych to po pár měsících vzdala, protože jak jsem již zmiňovala v předešlé otázce, bez sexu bych byla hodně napjatá, ale na druhou stranu, pokud bych toho člověka hodně milovala, tak kdo ví, nejspíš bych to pro něj obětovala. Nemyslím si, že je to out, spíš naopak, ale v dnešní době je tohle už spíš záležitost křesťanů.

Kdy je vůbec ten správný čas na to, posunout se ve vztahu dál a víc a mít spolu něco víc?

Tak určitě záleží na tom, kolik dotyčným je a hlavně kolik mají zkušeností. Sice jsem nikdy nepodporovala myšlenku 'poprvé to musí být perfektní, hlavně pro holku', ale když se ohlédnu zpátky, musím uznat, že něco na tom je. Když je to poprvé, tak je určitě lepší si na tom dát záležet, ať potom nemusí nikdo ničeho litovat. Ale pokud už je oběma víc a mají něco za sebou, tam bych věcem nechávala volný průběh, ale jít to postele hned po týdnu také není nejlepší nápad. Ale hádám, že jsi měla na mysli nejen intimnosti, ale i společné bydlení, zakládání rodiny, atp. V bydlení si myslím, že na tom zase tolik nezáleží, ale pustit si do bytu někoho neznámého asi není úplně nejchytřejší. Se založením rodiny už je to těžší. Ačkoliv na začátku vztahu může dvojice vypadat jako dvě hrdličky, po pár letech už tomu tak být nemusí, takže minimálně dva roky vztahu. Ale vždy záleží na lidech, nejde určit nějaká pevně stanovená hranice.
O čem se také dočtete

To je pravda, vždy je to o lidech a každý to má jinak. Ještě bych trochu odbočila a zeptala se tě na něco z oblasti blogů. Používáš blog.cz, jaké má podle tebe výhody oproti, dnes nejčastějšímu, blogspotu?
Moc dobrá otázka. Já jsem začínala na blog.cz někdy v roce 2012, ale měla jsem i rok blog na blogspotu. Abych pravdu řekla, blogspot na mě působí víc profesionálněji, už jen tím, jakým způsobem se články píšou, jelikož tam není ten malý debilní širokoúhlý pruh jak na blog.cz, ale vyloženě celý list, takže je to podobné psaní ve wordu. Dále se mi líbí možnost vyhrání si s menu, ty všelijaké funkce, co se do něj dají vložit, jsou prostě boží. A samozřejmě taky design, se kterým se lépe pracuje, což je na blog.cz trochu oříšek. Blogspot má ale jednu velkou nevýhodu, a tou je komunita, která je na blog.cz mnohem lepší díky široké škále možností, jak se zviditelnit. Ať už je to článek na titulní stránce, přijmutí do Autorského blogu nebo psaní článků na téma týdne. Takže díky těmhle možnostem jednoznačně blog.cz.

Jaké blogy na blog.cz bys mohla doporučit?

Já sice úplně nejvíc čtu to, co je na titulní stránce blog.cz, ale blogy, které mimo to navštěvuji nejvíce, jsou tyhle; pokud mám náladu na trochu perverzností, tak čtu Porcelánku http://porcelanovapanna.blog.cz/, na recesi a satiru doporučuji Krásnou Anici http://krasna-anice.blog.cz/ a poté jednu fajn, do pohody holčinu Sonyu (http://sonya-merchier.blog.cz/)

Děkuji za tipy. Ještě než skončíme, jaké jsou tv blogerské ambice? Co vlastně od blogování čekáš do budoucna?
Spíš doufám než očekávám, že blog bude dále růst, až se jednou dostane na takovou úroveň, že budu moci dělat blogování na plný úvazek výměnou za určitý finanční obnos, jelikož je to něco, co mě neskutečně baví a naplňuje :)


Popřejme tedy Černovlásce mnoho štěstí, aby se jí její sen splnil.

3 Komentáře

  1. Wow, díky za zmínění v oblíbených blozích, určitě si tě taky hodím do mého hledáčku posázaném drahokamy xD

    OdpovědětSmazat

Děkuji ti za komentář :)