Vítejte u druhého dílu série o Berlíně. V prvním díle jsem vám doporučila, jaká hlavní památky rozhodně nevynechat a jak se k nim dostat. Berlín: Velký průvodce: To nejdůležitější
Dnešní díl potěší fanoušky motorismu, milovníky letadel,... Připravila jsem si pro vás tipy na muzea, showroomy, letiště.




Článek obsahuje:

 • Technické muzeum
 • Letištní terasa Tegel
 • Show room Volkswagen
 • Show room Tesla
 • Lodí přes Wannsee
 • Vojenské letiště Gatow

Technické muzeum

Technické muzeum je rozsáhlý komplex budov plný aut, letadel, vlaků, lodí. Mimojiné jsou zde ale i expozice fotoaparátů, filmu, klasických řemesel a také nás zaujala budova, která se podobala třeba IQ parku, Techmanii, zkrátka různé fyzikální, chemické, optické exponáty, muzeum hrou. Na návštěvu si vyhraďte celé odpoledne a možná, že ani tak vše nestihnete. Vstupné stojí 8 euro za dospělého, snížené pak 4 eura.

Jak se tam dostat?
Metrem U1/U7 stanice Möckernbrücke, a pak pěšky 300 metrů: přes most, poté doprava a k muzeu



Oddělení s auty

Lodě

Lodě

Vlaky

Točna s vlaky


Vstup do muzea

Letištní terasa Tegel

Na severu Berlína se nachází letiště Tegel, které nabízí návštěvníkům skvělý zážitek. Za 3 eura dospělý a 2 eura snížené vstupné se můžete podívat na letištní terasu a sledovat vzlétající a přistávající letadla. Nejedná se o nějakou malou terásku, vlastně chodíte po letištní budově, která má tvar obdélníku, takže ji můžete přejít celou dokola. Pozorujete, čím vším si musí projít letadlo před startem anebo naopak po dosednutí na zem, vše shora, z ptačí perspektivy.

Jak se tam dostat?
Autobusy s označením TXL



Showroom Volkswagen

Koncern Volkswagen, který zahrnuje i Bugatti, Škodu, Lamborghini,.. si připravil působivou prezentaci svých vozů. Nechybí zde ale ani jiné exponáty, vloni to například byla závodní dráha poháněná jízdou na kole, simulátor jízdy závodním autem. A když jsem zde byla letos, k vidění byly nejrůznější technické vychytávky od šikovných vědců. Tři přístroje snímaly člověka sedícího na židli a ze tří úhlů jej, pomocí webkamer, kreslily. Nebo zde byl stroj na výrobu soch z polystyrenu.
Nechybí ani přilehlá kavárna, výstava modelů autíček. Vstup je zdarma.

Jak se tam dostat?
Metro U6 Französische str. a pak po Friedrichstr. cca 200 metrů




Kresba pomocí přístrojů


Showroom Tesla

A ještě jeden show room, tentokrát tedy menší, ale pokud jste fanoušky elektroaut, zajděte se určitě podívat do Tesly, kde uvidíte to nejnovější, co se v této oblasti vyrábí. Obvykle mají vystavené jedno auto a vzadu za ním, v další místnosti, je pak ukázka elektromotoru + vzorník materiálů, ze kterých se auto vyrábí a laků, které může mít.


Jak se tam dostat?
Metro U1 Uhlandstr. a pak 150 metrů pěšky ulicí Kürfurstendamm

Model vystavený v létě 2015

Lodí přes Wannsee


Berlín je otevřen i fanouškům lodní dopravy. Kromě exponátů v Technickém muzeu, se s lodí tváří v tvář můžete setkat i u jezera Wannsee. Zde je možnost různých okružních plaveb (stejně tak, jako po řece Spree), ale ty bývají dražší. Přesto je možné se lodí svézt, stačí mít koupenou jízdenku ABC na MHD, ve které je zahrnuta i plavba lodí přes jezero. Nebude to klasická vyhlídková plavba s průvodcem, ale lodí se svezete a navíc se dostanete do krásně čtvrti Kladow. Jedná se zkrátka o klasickou hromadnou dopravu, jen trochu nezvyklým prostředkem.

Jak se tam dostat?
S-bahn S1 a S7 stanice Berlin Wannsee a na Kladow s lodí F10
V přístavišti

Molo na Wannsee

Vojenské letiště Gatow

A pro opravdové fajnšmekry tu je rozsáhlé muzeum vojenské techniky a zejména letadel. Ta se nachází na runwayích i v hangárech a je jich tu  přes sto. Obdivovat můžete letadla britské, americké, německé, sovětské,... armády, k vidění je například letadlo, které za dob, kdy byl Berlín rozdělen zdí, zásobovalo občany přes takzvaný letecký most. Nebo je tu i české letadlo Albatros od firmy Aero.
Vaši peněženku potěší, že tak unikátní sbírka je k vidění zcela zdarma, jelikož se jedná o státní muzeum. A pokud si vše dobře naplánujete, můžete zde vidět letadla v akci na různých leteckých dnech.

Jak se tam dostat?
Autobus X34

A teď mi řekněte, viděli jste někdy letadlo, který by se usmívalo?



A to je vše, budu se na vás těšit u dalšího dílu :)

8 Komentáře

 1. Potřebuju do toho vojenského muzea! :D

  xxx
  dream-little-dream.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 2. Páni, v Showroomu Volkswagen by se můj přítel vyřádil. Ale spíš v showroomu Benntley by nás to víc oslovilo. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ono de facto Bentley pod koncern VW spadá, takže tam určitě také bude :)

   Smazat
 3. Stroje, to je niečo pre mňa! Nádherné fotky aj exponáty. Tam by som sa pozrela naozaj, naozaj rada (・ω・)

  ♡ * Freeman Face Masks * ♡

  OdpovědětSmazat
 4. Tak až budeš mít třeba někdy možnost jet do Berlína, jeď a všechno si to prohlédni :) budeš 100% spokojená

  OdpovědětSmazat
 5. Achjoo ja bych tak rada cestovala :( zavidim, ale alespon si uziju fotky :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co třeba alespoň výlety se školou, nejezdíte do zahraničí? :)

   Smazat

Děkuji ti za komentář :)