Nebudu se opakovat a znovu psát, jak moc nesnáším léto, mám pocit, že tím totiž poslední dobou začíná mnoho mých článků. Pravděpodobně to bude tím, že v uplynulém měsíci léto bylo a já se utvrdila v názoru, že bych raději dvě hodiny v kuse poslouchala songy Michala Davida, než abych dál musela snášet hrůzné životní podmínky, které mi toto období přináší. A věřte, že je to oběť vskutku veliká.

Léto není hrozné jenom proto, že mi je teplo, dobrá, že mi je neskutečné vedro a umírám při každém pohybu nebo proto, že nejsou Vánoce. Moji frustraci ještě více prohlubují sociální sítě a hlavně internet. No já bych ty internety všechny zakázala. Škoda, že na tato památná slova Věry Pohlové ještě nedošlo. Že je internet zrádným místem, víme. Že kromě zábavy a vyžití na nás může číhat i řada nástrah, také víme. Ale na léto nemůže být nikdo, kdo je on-line, připraven. Neutečete tomu, ani když zapnete svůj obstarožní počítač třeba jen jednou měsíčně. Možná, že o to víc se toho na vás navalí najednou.

S prvními slunečními paprsky Facebook zavalí statusy o tom, že léto je konečně tu. No vidíte, nevšimla bych si, pot ze mě leje jak olej ze starýho žigula, ale bez vás by mi tato informace zajisté unikla. A proto vznikají odbojové akce, které těmto lidem rázně naznačují, že takové statusy jsou k ničemu. Bohužel formou dalších statusů. (A pak jsou tu lidé, jako jsem třeba já, kteří si své srdéčko vylévají na blogu). Celý Facebook se tak stává jedním velkým bitevním polem, kde jedni hází granáty a ti druzí jim je házejí zpět. Ty granáty nejsou odjištěné, takže v tom mohou pokračovat, dokud se něco nestane. A tím něčím je déšť, hnusný počasí, jak se lidově říká, že by ani psa z baráku nevyhnal. A to je ještě desetkrát horší. Nyní se do nechutné propagandy příšernosti jménem slunečné léto, zapojuje mnohem více lidí. Lidé, kteří před tím byli venku a neproháněli sociální sítě, nyní lamentují a naříkají, že nemohou být na koupališti, píší, že letošní léto stojí za hovno (pardon). Přidávají se tak ke skupině, která před dvěma týdny psala, že je konečně léto a která teď píše, že už sakra žádné léto není. A to všechno zase negují stateční bojovníci proti podobným statusům, kteří o tom opět píší statusy.

Kdyby ale léto přinášelo jen toto úskalí, asi by se na internetu dalo dýchat. Pokud ale používáte i aplikaci Instagram, jste ztraceni.
Principem Instagramu je sdílet s přáteli vaše zážitky pomocí fotek. Což možná zní dobře, pokud jste to právě vy, kdo je na Bahamách, v Norsku nebo na Bali, a postujete fotky s dokonalými plážemi, perfektní přírodou a nejlépe každý týden měníte destinaci.
A přestože je závist hnusným parazitem našeho myšlení, zbavit se jí dá jen těžko a většinu z nás zkrátka sžírá pocit, že právě teď sedí v práci, zatímco ta holka ze třeťáku teď sedí pod palmou a popíjí čerstvé kokosové mléko.
Nemám zapotřebí někomu závidět, vlastně je to jedna z vlastností, kterou bytostně nemohu vystát, přesto se s ní setkávám. Přijde totiž den, kdy jste totálně naštvaní, nemáte náladu na nic, teda až na náladu na hraní badmintonu, ta totiž nemůže opustit nikoho nikdy, vezmete do ruky mobil a zjistíte, že zatímco svět je plný turistů, vy se ujídáte čokoládovou zmrzlinou k smrti. Nebo k obezitě a následné smrti. Proto jasně říkám, instagram je místem, na které rozhodně nechoďte, pokud je vaším jediným velkým plánem do budoucna to, že pojedete na nákup potravin do Tesca, které máte 50 kilometrů od domova (ano, existují místa, kde nemají Tesco, říká se jim vesnice a maloměsta, a ano, jsem z maloměsta, a ano, elektřinu tu máme, i teplou vodu, děkuji za optání).

A ani uživatelé Snapchatu to nemají lehké. Třikrát denně nálož debilních selfíček s mořem, s Eifellovkou nebo s Martinem Konvičkou, vám jasně ukazují, že vaše léto je jedna velká fraška, když už máte tři dny v My story fotku kaktusového džusu. Protože exotika.

A pokud jste přecejenom nepodlehli vlivu sociálních sítí, můžete si přečíst o tom, jak strašné to léto je, třeba u mě na blogu. Nevyhnete se tomu. Nevyhnete. A ještě je vám vedro…

Přečtěte si také o tom, jak jsem v létě sportovala ZDE

10 Komentáře

 1. Moc pěknej článek a hodně vtipnej i chvilkami. Já patřím též spíše mezi milovnice zimy než léta. Jelikož ho moc dobře nesnáším, co začalo, bolí mě hlava i když piji denně litry vody jak duha :D Radši bych, aby bylo příjemně a né takhle na umření :( S těmi sociálními sítěmi, ti dám za pravdu z časti, jelikož já na ně sice koukam taky, ae k srdci si je moc neberu spíš jako inspiraci, kam se jet podívat na výlet a tak. :) Jinak moc pěkný blog ♥ www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, hlava mě bolí, teplo mi je... :D A o tom instagramu zejména to bylo samozřejmě myšleno s lehkou nadsázkou :D i já se ráda podívám, kde kdo je, hezkých fotek není nikdy dost, ale občas je to trochu skličující : / :D

   Smazat
 2. Máš pravdu, ľudia sa proste milujú chvastať kde boli čo zažili a ak je to v únosnej miere ok, ale je fakt, že sa to doslova sype a vytvára to závisť. Facebook je v tomto smere expert a preto som si vypla notifikácie od všetkých priateľov, žiaľ facebook je ešte aj natoľko múdry, že sa to nedá jedným klikom, ale musela som to robiť postupne po jednej osobe, celkovo ma ten facebook strašne otravuje, ale na reklamné veci a nájdenie si bytu je to zase médium na nezaplatenie, toto na ňom fakt oceňujem a iné veci ma nezaujímajú. Instagram mám, ale tiež som rýchlo pochopila akú pliagu to do života prináša, skrátka sa od tohto online sveta vzdialiť nie je vôbec na škodu, len nedá sa to úplne, keď vlastním blog, ale obmedzujem to, facebook asi najviac.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nejsou proti tomu, aby někdo postnul foto z dovči, jen toho nesmí být moc :D

   Smazat
 3. Tentokrát mi článek připadá až zbytečně zahořklý.. Každý preferujeme jinou část roku, ale většina zmíněných úskalí zní spíš jak jakési sebetrýznění. Například statusy sněží/prší/vedro/zima a další obsah Facebooku, který mě nezajímá, prostě ignoruji a mám se fajn :)

  OdpovědětSmazat
 4. Mě na létu vadí víc horko a to, že naši sousedi pravidelně řežou dřevo na cirkulárce v 8 ráno. Připadá mi nenormální, když někdo sdílí na instagramu 20 fotek z dovolené, podle mě bohatě stačí tři :D Někteří lidi by se opravdu měli řídit pravidlem "všichni nemusí vidět všechno". :D
  TUORE BLOG

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takové probuzení taky nemusím :D
   A jako pokud ty fotky mají kvalitu OK, ale desetkrát pohled na nohy a moře...

   Smazat
 5. Já na léto miluji všechno. Horko, inspirace v poddání fotek od moře, ale hlavně tu krásnou přírodu kolem mně. Také ale zažívám, kór teď, když se na dovolenou nedostanu, ty okamžiky neférovosti. S tím se ale musí počítat, pokud dám přednost práci před dovolenou někde v Karibiku. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No já si tu přírodu užívám hlavně na jaře a na podzim :3

   Smazat

Děkuji ti za komentář :)