Blížící se červen znamená spoustu výletů a akcí. Nejprve rallye Veteránem Českým rájem, následně Votvírák, výstava veteránů ve Slavkově a tak dále.
Víkend  10.-12. 6. patřil Votvíráku, hudebnímu festivalu v Milovicích. Letos sem dorazilo okolo 80 tisíc lidí, byly zde tři stage a spoustu menších parketů od různých firem.

Co všechno se stalo na Votvíráku 2016


Slyšela jsem nejvíce rapu v mém životě
Óčko stage je jedním z těch míst, kterým se prostě člověk, v zájmu zachování své duševní rovnováhy, vyhýbá. Pohanští bohové mě ale nejspíše chtěli ztrestat, a vybrali si vážné krutý způsob, kterým jsem za své hříchy pykala. Kamarádce se udělalo nevolno, a tak jsem s ní seděla na trávě. Dobrý, zatím to nezní hrozně. Tak tedy, seděla jsem s ní na trávě u Óčko stage. Seděla jsem tam přes tři hodiny! Tři hodiny krvácení z uší, pocitů prázdnoty, hledání střepu, kterým bych si mohla probodnout srdce.
Nechci na tomto blogu příliš zavádět sprostá slova, přece jenom jsem dáma, když ale cituji, myslím si, že se to snese.

A tedy, mé dojmy z této přehlídky zběhů z Bohnic? Kurvy a děvky létaly vzduchem z obřích reproduktorů v pravidelných intervalech. Skoro jsem měla pocit, že jestli v songu tato slova nezazní alespoň desetkrát, tak to není košér. A pokud by se náhodou objevila třeba méně než pětkrát, dalo by se hovořit o slaďárně rovné písničce Ty a já od Kryštofa.
Když performeři měli pocit, že se jim to nerýmuje (já ho měla téměř celou dobu, chvílemi to ale muselo bolet i je), použili univerzální ej-kej-ej anebo začali řvát na celé publikum Votvírák 2016, udělejte bordel! Načež dav začal řvát, tleskat nebo uznale pokyvovat.
Nejvíce show gradovala, když raper začal komunikovat s publikem a vyzýval ho ke spolupráci.
Když řeknu tvoje máma, vy řeknete: je tak tlustá, že kdyby otěhotněla, zhubla by.

Tvoje máma je tak tlustá,...
nadhazuje
...že kdyby otěhotněla, zhubla by!
věrně ho doplňují fanoušci a já jen tiše sedím a přemýšlím, jestli je toto vážně náš vesmír potřebuje

Písničky o tom, jak je to všechno na hovno, jak si nemáte všímat ostatních, kteří vás kritizují. Holky podváděj, kamarádi vás taky podvedou. Vaše holky vás podvedou s vašimi kamarády.
Jo a taky „zpívali“ o trávě. Hodně.

Následnou účast na koncertě Sodomy Gomory beru za nejpozitivnější součást tohoto hip hopového maratonu. Člověk se pobavil (protože ty texty jsou sakra vtipný) a ještě tam stál s klidem v srdci, jelikož věděl, že je to, na rozdíl od předchozích výkonů, jedna velká recese.

Stan byl vážně daleko
To bych spíše prošla Daidalův labyrint se šátkem na očích než abych dokázala najít stan na Votvíráku bez bloudění. Sice existuje nekonečně mnoho druhů příbytků, večer vypadají všechny stejně. Možná je lze rozdělit na světlé a tmavé, což decentně usnadní orientaci, stále je to ale 50/50. Když jdete od stage tak deset minut, připadá vám to, jako byste právě byli na pouti již dvě hodiny. Rozhlížíte se kolem sebe a snažíte se vypozorovat záchytné body, kterých jste si všimli ještě před odchodem za hudebním povyražením.
Jenže i ty vlajky, které jste ve dne jasně rozeznávali, nyní všechny vypadají úplně stejně. Propadáte panice a kličkujete uličkami, marně doufáte, že až zakopnete o nějaký stan, bude jím právě ten váš. Hledat jehlu v kupce sena by bylo snazší, a kdo tedy na Votvíráku našel obydlí napoprvé, může se hrdě poplácat po rameni.

Votvírák nás mnohé nás naučil

 • Prohlašuji, že Votvírák není jen lacinou zábavou na celý víkend, prověří si i vaši orientaci v prostoru, připraví vás na orientační běh, viz předchozí bod.
 • Naučí vás zadržet dech na desítky sekund, popřípadě zocelí váš žaludek. Zápach se pomalu ale jistě stane součástí vašeho života a toi toiky vám již nebudou nahánět husí kůži na žádné akci.
 • Improvizace pro vás nebude ničím, co by vás mohlo zaskočit. Vždyť jste u pódia tolikrát otevírali pusu na prázdno, aniž byste znali text... A nikdo nic nepoznal.
 • Ať přijdou nové kapely nebo stálice, největší úspěch budou mít staré dobré písničky od Jardy Uhlíře, na kterých vyrostl nejeden metalista či hiphoper.


A co vy, byli jste na Votvíráku? Nebo se chystáte na nějaký jiný hudební festival?


10 Komentáře

 1. Super článek, dost mě pobavil! :D
  Festivaly mám ráda, ale zrovna Votvírák opravdu nemusím. Sama jsem na něm nebyla, ale slýchám na něj jen samé nepěkné věci a vystupující nejsou úplně dle mého vkusu.
  Chystám se (už příští týden, hurá!) na rock for people, tak snad budu mít větší štěstí než ty a uši mi krvácet nebudou... :)

  Ohněm políbená

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mám radost :)
   Já právě votvírák ráda mám no :D ale je to o hudebním vkusu, jsem na podobné kapely :)

   Smazat
 2. Na Votvíráku jsem nebyla a upřímně to nemám v plánu :D Vlastně mě ani ty český fesťáky neberou, ale ráda bych na nějaký do Anglie :)

  Simply Janet

  OdpovědětSmazat
 3. Na votvirak jsemmela v planu jet snad kazdej rok a pokazdy to nejak padlo. A celkove jsem na festaku nebyla uz desne dllouho. A kdyz to tu tak ctu, mozna jsem na to uz i stara :D

  OdpovědětSmazat
 4. Na festivalu jsem popravdě byla jen jednou a upřímně musím říct, že tyto akce pro mě nejsou. Možná, kdyby to bylo na způsob Coachella festivalu, tak bych si dala říct! :D

  OdpovědětSmazat
 5. Já tyhle davové akce moc nevyhledávám, ale musela to být skvělá akce :-)

  OdpovědětSmazat

Děkuji ti za komentář :)