Po dlouhé době jsem zapnula televizi.


Jsem v šoku. 

Jsem v maximálním šoku.

Jsem v takovém šoku, že jestli se do půl hodiny neopiju, zničí mě to. (A třeba budu mít okno a nebudu si vůbec nic pamatovat. Prosím!)

Jsem v šoku, protože jsem viděla maximální pokles úrovně českých televizních kanálů, přestože jsem nevěřila, že po „Bábě pod kořenem" a „Vodě, která zmrzne v mrazu" může přijít něco horšího. 

 Vlastně jsem se tak nějak vyrovnala s tím, že existuje TV Barrandov (a asi dalších 30 sesterských stanic zaměřených na romatiku, hudbu, cokoli si vzpomenete,...), že ho sledují lidé a možná, že i existují lidé, kteří ten kanál berou vážně. Soudkyně Barbara, Popelky a grál českého zpravodajství Naše zprávy, aneb ty nejčerstvější informace jako první v republice (o paní, která žehlí kalhoty, třeba, to totiž chcete vidět už v sedm večer, ne až v osm).

 Ale to, že se v televizi objeví kanál, na kterém ve smyčce běží videa s opicemi, které si čůrají do úst, s kočkami, které zpívají a se psy, kteří sebou škubají, jako kdyby se dotkli elektrického ohradníku, to jsem opravdu nečekala. Domnívala jsem se, že zvířata mají své vyhřáté místo v Televizních novinách, a že na denní dávku roztomilosti musíte vyčkat, než skončí reportáže o Kramném, Zemanovi a stavu českých sjezdovek. Všechno je ale jinak. VŠECHNO!

 Právě jsem viděla psa, tedy jeho ánus, který se pravidelně, jako na povel, stahoval a roztahoval se zaštěkáním. Viděla jsem několik videí se psy, kteří naznačovali soulož s nohami malých dětí. Pokud někdo trpí pedofilní zoofílií, nejspíše bude tento kanál tím pravým, co by si měl pustit při romantickém večeru se svojí pravou rukou, jestli víte, co tím myslím... Fascinovaně jsem sledovala želvu na trampolíně, mopsa s upířími zuby, ještě více „rozdrážděných" samečků obskakujících všechno, co má nohy (včetně stolů). Nevěřila jsem svým očím, když papoušek vytrhl holčičce zub, když kuřátka, za doprovodu veselé hudby, bojovala o něco červeného, nejspíše maliny, když kočka strkala jazyk do vysavače.

 To všechno mě donutilo se nad něčím zamyslet. Opravdu něco takového potřebujeme? Protože já si úplně neumím představit, že přijdu domů ze školy, naladím televizi Mňau, dojdu si pro jídlo, budu se dívat na televizi Mňau, málem se zadusím smíchy, při sledování vtipných videí, poté celá vyčerpaná dlouhými hodinami chichotání se půjdu spát.

 Chápu, že se člověk potřebuje někdy odreagovat, a tak sice po náročném dni začíná na youtube s videi o kvantové fyzice, ale tak o čtyři hodiny později se přistihne, že pojídá popcorn a opíjí se colou při pozorování animovaných jezevců, sborově tančících na hudbu, ve které se pět minut (ač existují i celodenní verze, pokud jste pravý kajnšmetke) dokola zpívá ,,Badgers, Badgers, Mushrooms, Snake". Tak nějak si ale neumím představit, že by někdo každý den, alespoň 10 minut v kuse, dokázal sledovat již zmíněnou zvířenu v široké škále různých druhů videí. Nevím tedy, jakou má tento kanál budoucnost. Vlastně jsem slyšela, že by to měl být později kanál, na kterém budou běžet pořady o zvířatech, veterinářích,... Nedokážu si ale vysvětlit, co je to za předvysílací kampaň, proč by mě kočka točící se na gramofonu měla přesvědčit o tom, že tento kanál jednou bude přesně tím, co hledám.
 
 Stále jsem otřesená z tohoto zážitku, pomalu mi mizí třes z rukou a hyperventilace také začala ustupovat. Máme Trošku, máme Hrušku, máme (ač předabovaného z němčiny) Big Bena, nyní má naše televizní kulturní dědictví další želízko v ohni. Televize Mňau se jednou zapíše do dějin, nejspíše tedy do propadliště dějin, za rok po této televizni nikdo ani neštěkne.

 A vlastně mě pálí ještě jedna myšlenka. On prostě existuje člověk, který tu televizi založil, vložil do toho peníze, věří, že na tom zbohatne, mne si ruce nad tím, jak zdařilý je to podnikatelský plán. A nebo je to troll. Regulérní troll.

 Zvláštní, nevím, nevěřím tomu. Půjdu si udělat silný bílý čaj, to rozhodnutí o opití se na začátku článku, to by byla chyba, připadám si opile, přestože jsem se alkoholu ani nedotkla. Dezorientovaná, zničená a s pocitem, že potřebuji mluvit o naprosté hlouposti s cizími lidmi. Třeba se z toho dostanu, doufám, že můj mozek je silný a zvládne to.

Mňau.

2 Komentáře

 1. Souhlasím se vším. Já jsem z Mňau taky docela vyjevená. Čekala jsem "seriózní" program, s nějakými chovatelskými pořady a ono přijde tohle. A bohužel je to čím dál horší i na všech ostatních televizích.
  immell.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, můj šálek kávy by to nebyl ani tak, nicméně si myslím, že pro chovatele by to mohlo být zajímavé. No není...

   Smazat

Děkuji ti za komentář :)