Chcete-li někdy zažít pocit naprosté duševní prázdnoty a deziluze ze své vlastní osoby a svých schopností, kupte si Motorové vlaky - Jednoduchá vystřihovánka. Jestli by o mně někdo řekl, že jsem ironická až sarkastická rozhodně si nezadám s tímto názvem. Pokud tedy slovo jednoduchá nenese význam: zničí vám život, rodinné vztahy a pošramotí vaše sebevědomí.  
V pátek jsme byli v Praze a paní prodavačka v knihkupectví nám doporučila, abychom synovcům (4 a 6 let) koupili vystřihovánky s vlaky. Neustále nechápu, jak by to mohlo dítě složit. Dnes dopoledne jsem sebevědomě uchopila arch s papíry potištěnými lokotraktorem Máňou a motorovým vozem 810. Jako první měla být, dle volby Víti, sestavena Máňa. Nevypadalo to složitě, pár kousků papíru by k sobě slepil i slepý. Ne. Dokud stříháte, sice se mordujete s tím, abyste někde neustřihli nějaký cíp který vám pak bude chybět a vy kvůli tomu poděláte celou stavbu, ale pořád je to jenom poklidné stříhání. Horor přijde později.
Opravdový kumšt si žádá práce s ohýbáním. Všechno podle čar, rovně, přesně. Škoda, že neumím věci udělat rovně a přesně. Držela jsem se hesla, že bílá je dobrá a pokud někde vykukuje, je to dobré znamení, Však víte, bílá vlajka značí mír, bílé šaty manželství (což se může jevit jako něco špatného, zlé jazyky však pomlčí) a štus bílých papírů mne ujišťuje, že mám ještě na co kreslit. Zde se ale dobrobělost nesetkala s pochopením a pár minut na to mě moje nepečlivost vytrestala.
Nejtěžší zkouškou je samotné slepení. Nic nelícuje, Máňa vypadá jako po srážce s polským řidičem a to přesto, že ještě ani jednou nestála na kolejích. Aerodinamika je v tahu, všude jsou díry až krátery. Zbývají mi dílky, které nikam nepatří. Beru žluté cosi a ptám se: Kam s ním? Improvizuji a vyrábím naprosto originální typ Máni se světly u oken. Schůdky vypadají, jako kdyby je lepil někdo posilněný celou lahví vodky. 
Chlapi říkají, že mají rádi oblé tvary, co by ale řekli na Máňu, vesele zkroucenou a deformovanou, netuším. Každopádně, Máňa je hotová, já vyčerpaná. Z tohoto dopoledne však vzešlo alespoň něco. Nenávist, pocity beznaděje, přemýšlení o uzavření smouvy s ďáblem, to vše bylo hnacími motory pro moji velkou myšlenku. Pokud někdy budete chtít někoho mučit, třeba válečného zajatce, holku ve sklepě, holku na půdě, kupte jim Motorové vlaky - Jednoduchá vystřihovánka. Za složení přislibte džbán vody nebo Chicken burger, každému dle gusta. Myslím, že to bude ten nejtěžší úkol všech dob a váš zajatec raději najde špičatý či ostrý předmět k ukončení svého trápení, než aby musel Máně lepit upevnění kol s odpružením, no a vy budete mít prázdný sklep nebo půdu a čisté ruce.2 Komentáře

  1. Docela jsem se pobavila, když jsem si to četla. :D no upřímně si nedovedu představit, že bych to sestavovala já. Myslím že bych na tom byla stejně a možná i hůř. :D

    http://lenja-awakened-dreamer.blogspot.cz/

    OdpovědětSmazat

Děkuji ti za komentář :)