Každému, co hrdlo ráčí, my jsme ovšem Eintopf, vařené vepřové koleno a podobné speciality neochutnali, spíše jsme se stravovali vesměs ve fastfoodech. Ale že to zase nebyli jen MC'Donaldy, to je také pravda, víceméně nás kamarád vzal na samá lepší místa, kde si většinou vše vyrábějí sami.

DEN PRVNÍ

První den jsme dorazili až v pozdních hodinách, nicméně i tak jsme stihli zajít na pití a jídlo. Co se mi v Berlíně líbilo a u nás jsem to neviděla, byly Arizony v plechovkách a dvoulitrových lahvích.
A v Burger kingu jsem si dala svoji oblíbenou Oreo zmrzlinu.


DEN DRUHÝ

V pátek jsme byli celý den ve víru velkoměsta a z takového chození člověku vyhládne. Nejdříve jsme šli k Dunkin donuts, kde jsme si objednali krabici s 12 donuty za 12 euro. Něco tak sladkého jsem hodně dlouho neměla, ale rozhodně jsem si nemohla stěžovat.

Po návštěvě Karstadtu (obchodní dům) jsem si odnesla svoji první vodu VOSS, protože kde si koupit něco, co vyloženě nepotřebuji jen proto, že to chci? No přece na dovolené. Jinak, když si koupíte pití,automaticky se vám k ceně připočítává i vratná záloha. Co jsem odpozorovala, tak za PET lahve 25 centů a za sklo 8 centů. A funguje to, přestože se mi zdálo, že v Berlíně je neskutečný nepořádek (alespoň na některých místech), tak lahve se nepovalovaly nikde. Buďto to vrací lidé, když nápoj vypijí anebo nechají lahve stát u odpadkových košů, kde si je většinou vezmou bezdomovci a dostanou za ně peníze.

Po nějakém tom chození po památkách jsme zajeli ke Konnopkemu, kde již přes 80 let vyrábí vlastní currywurst. Je to poměrně nenápadný stánek a nebýt dlouhé fronty čekajících gurmánů, tak by ho člověk přehlédl.
Když jsme dojedli, dojeli jsme si ještě k Balzacovi na kávu, poseděli jsme a vrátili se na náš "víkendhaus" a odtud jsme se vydali do parku, kde jsme měli posedět s jedním z kamarádových kolegů z práce.

A jelikož jsme ještě neměli dost a chtěli jsme vidět Berlín v noci, tak jsme zajeli do města na malou večerní procházku a dali jsme si domácí zmrzlinu, já osobně jogurtovou s medem a sezamovými semínky.

DEN TŘETÍ

V sobotu jsme posnídali pod Fernsehen turm výbornou zmrzlinu (dunkel chocolate) a pak jsme ani neměli hlad (a čas), takže jsme pak dojeli do turecké čtvrti a dali si kebab. A musím přiznat, že jen při pohledu na fotku se mi sbíhají sliny a okamžitě bych si ho dala znovu.

Večer dorazil kamarád z Brna a šel s námi opět do parku, kde jsme si udělali takový malý piknik, lehli jsme si na deku a povídali jsme si. A to se mi strašně líbilo, jak byl celý park plný lidí, všichni seděli, bavili se, mělo to skvělou atmosféru.
V Kauflandu jsem si nakoupila něco málo k pití, nic z toho jsem neznala, takže jsem prostě jela na blind a nevěděla jsem, co si vlastně do parku vezu.

Zleva: bio brusinková limonáda; malinové víno Červená Karkulka; Wunder Kind rebarborová limonáda

DEN ČTVRTÝ

V neděli nás čekal bleší trh. Na něm jsem si koupila belgickou vafli s čokoládou (jak německé). A poté nás kamarád vzal do Burger AMT, což jsem pochopila jako takový přesný opak velkých fastfoodů. Kvalitní kusy masa, čerstvé ingredience, ověření dodavatelé. Za burger zaplatíte něco okolo 5 euro a za tyto peníze dostanete opravdu kvalitní jídlo.

Naše výletování nekončilo a ani to, že jsme se celí přejedení nemohli ani hnout, nás nezastavilo.
A opět jsme měli domácí zmrzlinu, tentokrát v Berlin eis manufaktur.

DEN PÁTÝ

Pondělní dopoledne jsme zasvětili výletu do Postupimi. Tam jsme si v REWE koupili zeleninový salát s kuřetem, jelikož jsme na něco takového lehkého měli chuť a později jsme šli, jako správné ovce, do Starbucks na kávu a zákusek. Já osobně jsem byla ve Starbucks poprvé, chutnalo mi tam a nezavrhuji další návštěvu, ale v podstatě to není tak, že bych za každou cenu musela jen tam. Když bude i jiná kavárna, tak nemusím jít za každou cenu do Starbucks, abych si vyfotila kelímek v ruce a pak to dala na instagram, jako se to dnes dělá.

Večer jsme strávili v TUZEXU, v českém obchodě. Bylo to příjemné posezení se zajímavými lidmi. Dala jsem si Kofolu, tu jsem ani nefotila, jelikož je to úplně ta samá, jako máme v Česku.

DEN ŠESTÝ

V úterý jsme jeli domů a já si udělala veliký nákup německých dobrot, zkrátka všeho, na co jsem měla chuť. Je toho tolik, že to to asi chce vlastní článek, takže tímto se loučím a končím povídání o jídle v Berlíně. A časem ještě přidám články o památkách, zábavě,...


4 Komentáře

  1. No, tak já kdybych jela do Německa, tak je zdravý styl života za poslední rok úplně v háji! :D Kdybych si dala jednou za čas něco, ale já bych to do sebe asi rovnou prala...Ty Donuty! <3 :)

    OdpovědětSmazat

Děkuji ti za komentář :)