Když jsem asi před měsícem slyšela od mamky, že místní noviny by přijali do redakce někoho nového, ani mě nenapadlo, že tím někým bych mohla být já. Studentka, bez větších zkušeností, bez šance. Ale nějak to vyšlo a od včerejška pracuji na prvním článku.

Tedy zaprvé, nejsou to obří noviny, spíš takový ten měsíčník, co vychází snad v každém městě. Ale i tak jsem z toho nadšená, možná by to mohl být první krok k práci žurnalisty. Snad mi taková praxe do budoucna pomůže a třeba se postupně budu dostávat výš. A i kdyby ne, je to zajímavá zkušenost a smysluplné využití volného času.

Tento týden je u nás ve městě festival folklórních písní a tanců, každoročně sem přijíždějí soubory z celého světa. Šéfredaktor mě pověřil tím, abych celý festival zaznamenala do psané podoby, což je docela zodpovědný úkol. Přece jenom tento festival je jednou z hlavních akcí, která se u nás děje a nikdo jiný nebyl na tento festival povolán aby napsal také články, což znamená, že je to všechno na mně a mám prý ukázat ,,co ve mně je".

Dnešek jsem si docela užila, dělala jsem rozhovory s různými lidmi, dokonce i se slečnami z Kypru a s Maďary. Domluvili jsme se jakž takž anglicky a jedna Maďarka uměla slovensky. Bylo to něco jiného, něco nového a rozhodně jsem ráda, že jsem se toho zúčastnila. No kdy jindy si popovídám s neznámými lidmi z různých zemí?

Samozřejmě, že foťák nezůstal doma. Takže mám mimo jiné i pár fotek, z nichž o některých můžu říct, že jsou i docela povedené. O ty se s vámi na závěr článku i podělím.

6 Komentáře

  1. Páni, tak to ti gratuluju a doufám, že to budou samé dobré zkušenosti! ^^ A fotky jsou taky moc povedené :3

    OdpovědětSmazat
  2. Gratuluju :) To je skvělá příležitost :)

    OdpovědětSmazat
  3. Pomalu procházím celý tvůj blog a musím uznat, že fotky máš fakt hodně povedené... :)

    OdpovědětSmazat

Děkuji ti za komentář :)