Tak jsme se konečně vydali na naši dlouho plánovanou výpravu za opuštěnými místy. Sice jsme ještě nepokořili nebezpečnou cestu do chátrajícího zámku, ale i tak jsem si to užili a o adrenalin nebyla nouze. Celkem jsme byli na 3 místech, navštívili jsme malý domek u nádraží (nebo chatku?), větší nádražní budovu, nutno dodat, že když jsem tam byla před půl rokem, bylo vše mnohem méně zničené. Teď zde chyběli obří železné cedule, okna byla vymlácená, gauč prohořelý.
A vše jsme završili průzkumem starých podzemních krytů a náležitě jsme si je prolezli.

Ještě jsme tedy chtěli jít do jednoho domu, ale k tomu jsme se museli dostat po úzké betonové cestičce, která je hned nad řekou. Na tu cestičku jsme museli přelézt pár míst, u kterých by špatný krok znamenal pád do vody. Když už jsme překonali nejhorší, přišel na nás nějaký pán, že prý jsme na jeho pozemku a ať raději odejdeme a nespadneme do vody (cesta vedla okolo jeho zahrady a mi už byli tak blízko). A tak jsme odešli, no nejspíš se tam brzy vrátíme :)

6 Komentáře

 1. Taky mě vždycky lákaly opuštěná a zchátralá místa. Na FB sleduju jednu stránku, která je plná úžasných fotografií. Člověk by ani nevěřil, co všechno se dá najít za poklady.

  OdpovědětVymazat
 2. Vždycky jsem byla takovými místy přitahována. Kdysi, když jsem dělala střední školu, tak jsme s kamarádkou fotily v Krumlově ve staré synagoze. Teď je kompletně zrestaurovaná, takže už nemáme kde fotit. A nějak jsem tady v okolí Velešína neobjevila místo, které by bylo zajímavé. I když hodně mě láká staré depo v Budějovicích....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Páni synagoga, to muselo být úžasné, ale zase na jednu stranu dobře, že ji opravili, i když na úkor urbexerů

   Vymazat

Děkuji ti za komentář :)