Srdíčkovatý bokeh je modní záležitostí na pinterestu, weheartit atp. Tak jsem si řekla, proč to také nezkusit. Teď po celém tom procesu příprav si říkám, že jsem to měla provést na Vánoce, nebo co já vím. Zkrátka a jednoduše, vyrobila jsem si papírové kolečko s vyříznutým srdíčkem a (ne)zručně jsem ho přilepila kousky izolepy k objektivu.

Co se většinou fotí s takovouto úpravou jsou vánoční stromečky s ozdobnými řetězy, nebo města, kde září lampy. Pochopila jsem proč, pokud budete chtít fotit trochu svítící předmět (notebook, mobil), světlo prostě nestačí a pokud fotíte jen lampičku, vznikne vám jen jedno srdíčko nikoliv kupa srdíček a proto to celé není "ono"
Ale tak řekla jsem si, chce to pořádný zdroj světla, a tak jsem zkusila foťák položit na malý stativ a škrtat zápalkami, no s tím pro změnu nešlo vůbec nic a to že jedna fotka vypadá "srdíčkovatě" bych připsala spíše náhodě.

OČEKÁVÁNÍ

REALITA


Takže vlastně nevím, jestli to byl neúspěch. Dokázala jsem si, že technika sama o sobě opravdu funguje. Selhání tedy bylo pouze v tom, že jsem nefotila vánoční stromeček. Takže si píši do diáře do časů vánočních, že mě čeká 2. pokus srdíčkování.
Farvel, Tereza!

4 Komentáře

  1. Tohle jsem taky chtěla zkusit. :) Teď si nejsr m jistá jestli se do toho pouštět. :D
    www.freedomis-myescape.blogspot. cz

    OdpovědětSmazat
  2. Netušila jsem, že to funguje tímto způsobem :o Ale myslím, že ty příští vánoční fotky budou lepší :)
    http://theoceansofme.blogspot.cz/

    OdpovědětSmazat

Děkuji ti za komentář :)